Jakie rośliny można wysiewać w sierpniu? Seniorze, nie zwlekaj

Jakie rośliny można wysiewać w sierpniu? Seniorze, nie zwlekaj
Drukuj Skomentuj

Jakie rośliny można wysiewać w sierpniu? Zastanawia się nad tym wiele osób. Okazuje się jednak, że choć lato się kończy, to sierpień jest doskonałym miesiącem na wysiewanie nasion. Ale jakich? Odpowiadamy, jakie rośliny sadzić w sierpniu.

Jakie rośliny można wysiewać w sierpniu? Te kwiaty przyozdobią ogród


W sierpniu warto wysadzać kwiaty. Wysiewając nasiona kwiatów jednorocznych, takich jak aksamitki, stokrotki, kosmki czy nagietki, sprawimy, że jesienią pojawią się w naszym ogrodzie piękne kwiaty. Będą też  kwitnąć wiosną, dodając uroku ogrodowi.

 

Sprawdź: Obiady na upał. Propozycje, które sprawią, że apetyt wróci

 

Jakie warzywa posiać w sierpniu? Zdziwisz się


W sierpniu warto posadzić takie warzywa jak  sałata, szpinak, rukola czy jarmuż, kalarepa, kapusta, cykoria. Doskonale sprawdzą się też botwina i buraki liściowe, cebula szczypiorowa i zimowe odmiany cebuli, a także rzodkiewka.

 

Wysiej rośliny cebulowe w sierpniu, a pojawią się wiosną


Rośliny cebulowe, takie jak żonkile, krokusy czy narcyzy, można wysiać w sierpniu. Choć będą potrzebowały pewnego czasu, aby wykiełkować i zakwitnąć, efekt końcowy zauważymy wiosną. Gwarantujemy, że będzie cieszyć nasze oczy.

 

Czytaj także: Jak radzić sobie z upałami? Poradnik dla seniorów i nie tylko

 

Rośliny okrywowe, trawy i rabaty


Rośliny okrywowe, takie jak maciejka czy żywopłoty, można wysiać w sierpniu, aby osiągnęły odpowiednią wielkość przed nadchodzącą zimą. To również dobry moment na sadzenie trawników z siewek.  Jeśli planujesz odnowienie swoich rabat lub skarp, to zrób to w sierpniu. To dobry czas na wstydliwe krzewy czy paprocie.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!