Jakie zalety ma krzesełko schodowe

Jakie zalety ma krzesełko schodowe
Drukuj Skomentuj

Krzesełko schodowe ułatwia pokonywanie schodów osobom z niepełnosprawnością. Jest to rozwiązanie, która sprawia, że bariery architektoniczne przestają być problemem dla wielu osób. Z tego rozwiązania korzystają zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe oraz starsi ludzie. Warto podkreślić, że krzesełko schodowe może być zainstalowane zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. Opisywane udogodnienie podnosi jakość oraz komfort życia, szczególnie osobom z niepełnosprawnością.

Przeznaczenie krzesełka schodowego

 

Bardzo często osoby, które mają problem z przemieszczaniem się po schodach nie są w stanie korzystać w pełni nawet z powierzchni własnego domu. Dzieje się tak, ponieważ bariery architektoniczne oraz ograniczona sprawność nie pozwala na swobodne poruszanie się. Jest to niekomfortowa sytuacja dla wielu osób, gdyż bardzo często nie są w stanie same wykonać czynności, jaką jest wejście, czy zejście po schodach i muszą prosić o pomoc innych. Krzesełko schodowe ma za zadanie ułatwić samodzielne przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami. Na rynku istnieje wiele firm, które profesjonalnie zajmują się montażem krzesła schodowego. 

 

 

Jakie zalety ma krzesełko schodowe?

 

Krzesełko schodowe posiada wiele zalet. Przede wszystkim ułatwia ono codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnością. Co więcej, krzesło jest bardzo wygodne, posiada pasy i umożliwia wjechanie lub zjechanie z jednej kondygnacji na drugą. Krzesełkiem schodowym steruje się przy pomocy przycisków, które znajdują się na podłokietniku lub przy pomocy zdalnego pilota. Kolejną zaletą opisywanego udogodnienia jest fakt, że może być ono zamontowane na schodach prostych oraz zabiegowych. Krzesełko schodowe jest niewielkich wymiarów, wygląda estetycznie i nie zajmuje wiele miejsca w pomieszczeniu. Renomowani producenci w swojej ofercie posiadają wiele modeli krzeseł schodowych dla osób z niepełnosprawnością. Oznacza to, że każdy z pewnością znajdzie model, który spełni aktualne oczekiwania oraz potrzeby.

 

 

Jaka jest cena krzesełka schodowego?

 

Cena krzesełka schodowego jest uzależniona od wielu czynników. Przed dokonaniem zakupu trzeba zastanowić się, jakie mamy indywidualne potrzeby, oczekiwania oraz ile pieniędzy możemy przeznaczyć na tego typu wydatek. Dla osób, którym zależy na niskiej cenie idealnym rozwiązaniem będzie krzesełko na torze prostym. Kosztuje ono około 11 tysięcy złotych. Jeżeli natomiast chodzi o krzesło na torze krzywoliniowym to cena może być nawet trzy razy wyższa. Jest to spowodowane faktem, że szyna krzywoliniowa jest robiona na specjalne zamówienie, przez co produkt może kosztować nawet 33 tysiące złotych. Jest to z pewnością spory wydatek, ale posłuży on kilkanaście lat.

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!