Jutro przypłynie królowa

Jutro przypłynie królowa
Skomentuj Drukuj

Zapraszamy na przedstawienie.

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego zaprasza na przedstawienie. Nieludzkie działania, przyzwolenie, milczenie, strach te określenia idealnie opisują historię. Jutro przypłynie królowa to opowieść o mikroświecie stworzonym przez mężczyzn, którzy wprowadzili na wyspie prawo do kazirodztwa, gwałtu i pedofilii.Okazało się, że raj był piekłem, w którym akty bezwzględnego zła usprawiedliwiano tradycją i rodzimym obyczajem. Przez całe lata wspólnota milcząco tolerowała nieludzkie praktyki swoich przywódców, a w czasie procesu wielu mieszkańców wysypy wręcz broniło gwałcicieli. Za cenę bezpieczeństwa, jakie daje przynależność do wspólnoty, gotowi byli poświęcić własne człowieczeństwo.

 

Mottem przedstawienia są słowa Philipa Zimbardo z Efektu Lucyfera: „Jedną z najistotniejszych, a najmniej uznawanych przyczyn zła, poza głównymi sprawcami, protagonistami krzywdy, jest milczący chór, który patrzy, lecz nie widzi, który słucha, lecz nie słyszy.”

 

Na scenie występują między innymi Anna Błaut, Maria Kania, Jolanta Solarz-Szwed, Krzysztof Boczkowski, Maciej Kowalczyk, Krzysztof Zych.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia we Wrocławiu