Już wkrótce wyjedziesz do sanatorium!

Już wkrótce wyjedziesz do sanatorium!
Drukuj Skomentuj

Coraz więcej sektorów gospodarki w naszym kraju zostaje odmrożonych. Po tylu tygodniach kwarantanny z powodu epidemii koronawirusa, zaczynamy wracać do normalności.  Tym razem, decyzją rządu, padło na uzdrowiska. Sprawdź, kiedy zostaną otwarte i na jakich zasadach będzie można korzystać z ich usług. 

Kiedy sanatoria i uzdrowiska zostaną otwarte?

 

Po kilku tygodniach oczekiwania nareszcie wiemy, kiedy wróci możliwość ponownego wyjazdu do sanatorium i uzdrowisk. Na tę datę czekało tysiące seniorów – ale nie tylko!  W końcu każdy chce odpocząć i podreperować swoje zdrowie. Podczas konferencji, szef resortu zapowiedział, że  od 1 czerwca będzie możliwość przeprowadzania testów na koronawirusa u osób skierowanych do uzdrowisk. Z kolei ich uruchomienie odbywać się będzie najprawdopodobniej już od 15 czerwca.

 

Kuracjusze a testy na koronawirusa 

 

Minister Szumowski trafnie zaznaczył, że większość kuracjuszy to osoby starsze i schorowane. Wiąże się to z większym ryzykiem zakażenia, ale też przykrych powikłań. Wykonywane wcześniej testy na koronawirusa pomogą zmniejszyć potencjalne zagrożenie.

 

Komu przysługuje wyjazd do sanatorium?

 

Dorośli mają prawo wyjechać do sanatorium nie częściej niż raz na dwa lata. Należy pamiętać, że czas oczekiwania wcale nie jest taki krótki – trzeba pogodzić się tym, że na termin wyjazdu można czekać nawet 16-18 miesięcy. 

Wyjazd do sanatorium w ramach ZUS nie wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek kosztów. Wszystkie koszty, włączając w nie przejazdy do ośrodka, pokrywa Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!