Kalendarz prac ogrodniczych na maj i czerwiec

Kalendarz prac ogrodniczych na maj i czerwiec
Drukuj Skomentuj

Kalendarz prac ogrodniczych na maj i czerwiec przyda się wszystkim seniorom! W ciągu roku każdy senior ma do zrealizowania wiele prac w ogrodzie, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie. Znając kolejność wykonywanych zadań, każdy senior będzie mógł być pewny, że o niczym nie zapomni. Dzięki temu nasz ogród stanie się piękny i okazały. Mając harmonogram, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, aby praca była bezpieczna i przyjemna

Maj

 

Maj jest miesiącem, gdy trawa rośnie bardzo intensywnie. Wtedy wykonywanie prac ogrodniczych jest wskazane. Koszenie należy przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu na wysokość około 4-5 cm. Nie powinno się odkładać koszenie na koniec miesiąca, a potem przycinać trawę przy samej ziemi.

 

– Wokół domu zależy nam na zdrowym, zielonym trawniku, który jest równo przycięty. Niskie koszenie zmniejsza witalność i trwałość trawy oraz obniża jej odporność na odwodnienie – radzi Jarosław Soboń, Ekspert  Gardena.

 

 

Sprawdź również: Ogród w maju. Jak dbać i co sadzić?

Czerwiec

 

W połowie czerwca trzeba przystąpić do strzyżenia żywopłotów liściastych  i iglastych. Cięcie należy skrócić tegoroczny przyrost o około 2/3 długości pędów. Dzięki temu uzyskamy ładny kształt i elegancką formę. Częstość koszenia należy dostosować do rodzaju trawnika, ale trzeba pamiętać, że w okresach suszy lepiej jest zaniechać cięcia trawy. Trawnik przydomowy każdy senior powinien kosić co 3-4 dni.

 

Sprawdź także: Najpiękniejsze kwiaty na balkon wiosną

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!