Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!

Kanał na YouTube dla seniorów - atrakcja na czas kwarantanny!
Drukuj Skomentuj

Pewnikiem jest, że seniorzy powinni zostać w domu w czasie epidemii koronawirusa. To przecież najbardziej narażona grupa społeczna. Niestety, im również trudno jest zrezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i rodziną, zorganizowanych zajęć, kursów, potańcówek. Z myślą o nich rusza internetowy projekt Dom bez nudy!

Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej w Tarnowie ruszają z projektem „Dom bez nudy”. Kanał na YouTube dedykują głównie seniorom. Dzięki udostępnianym filmom, osoby starsze będą mogły uczestniczyć w wirtualnych zajęciach, wspólnie ćwiczyć czy tańczyć. 

W obliczu najgorszego należy się również chwila wytchnienia, relaksu, ale i zabawy! Zachowanie zdrowia psychicznego jest najważniejsze. 

 

Od poniedziałku do piątku w godzinach porannych na YouTube będą pojawiać się propozycje dla seniorów. Założyciele kanału planują filmy o różnych tematykach: domowa pracownia (DIY- zrób to sam), ćwiczenia na pamięć, rebusy, krzyżówki, ale również związane z aktywnością fizyczną – ćwiczenia ruchowe czy taniec.  Choć większość materiałów będzie nagrywana, niektóre z nich będą transmisją na żywo. Pozwoli to na komentowanie i czatowanie – z prowadzącymi, ale i innymi seniorami. Niezwykle ważne jest wspieranie się w tych trudnych chwilach i bezpieczny kontakt z innymi ludźmi. 

 

Zajęcia online prowadzą instruktorzy, których dobrze znają tarnowscy seniorzy z warsztatów w MCAS-ach oraz wykładowcy z UTW działającego przy PWSZ w Tarnowie. Patronat sprawuje Tarnowska Rada Seniorów. Aby oglądać "Dombeznudy" wystarczy wejść na www.dombeznudy.pl

 

Przedstawiciele Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej chcieliby nawiązać również współpracę z Uniwersytetami Trzeciego Wieku działającymi w Tarnowie.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!