Dom Opieki Senior Residence

Dom Opieki Senior Residence
Telefon:
32353 58 40
Ocena:
4.2
Strona WWW:
www.senior-residence.pl

Lokalizacja:

Adres: Zabłockiego 26, Katowice

Dom Opieki Senior Residence

Witamy!

 

Dom Opieki Senior Residence znajduje się w Katowicach. Katowice to miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, historycznie położone we wschodniej części Górnego Śląska, nad Rawą i Kłodnicą, na obszarze Wyżyny Śląskiej. Jest siedzibą władz województwa śląskiego. Jeden z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i największe pod względem ludności miasto konurbacji górnośląskiej.

 

W części prywatnej Senior Residence, od 1 marca 2014 r. mieszkają już pierwsi Pensjonariusze. Miesięczny koszt pobytu w pokoju jednoosobowym to 4000 zł, dwuosobowym – 3900 zł (cena obejmuje 24-godzinną opiekę, terapię zajęciową i fizjoterapię w podstawowej formie, domowe wyżywienie z dietą dopasowaną do Mieszkańca – cztery posiłki dziennie oraz pranie i sprzątanie).

Części mieszkalne dla grup 18-28 osobowych połączone są korytarzami i posiadają przestronne świetlice, gdzie na co dzień toczy się życie towarzyskie i prowadzone są terapie.

Do dyspozycji mieszkańców dostępne są również kąciki wypoczynkowe, gdzie można się spotkać i porozmawiać, lub wspólnie obejrzeć ciekawy film w TV.

W łazienkach znajdują się wanny z podnośnikami, oprócz kąpieli, prowadzona jest stymulacja i relaksacja mieszkańców.


W Domu prowadzona rehabilitacja ogólnousprawniająca, jak również terapia przeciwupadkowa. Własna kuchnia oferuje posiłki według diet zalecanych i preferowanych.
Senior Residence położony jest na osiedlu Bażantowo w pobliżu szkoły Pijarów i przedszkola Mundo Marino, co sprzyja Integracji pokoleń.
Wokół budynku znajdują się ogrody oraz ogrody dla osób chorych na demencję. Ławki i alejki w ogrodach są miejscem spotkań młodych i starszych pokoleń.

 

Zapraszamy!