Ketonal kupisz bez recepty!

Ketonal kupisz bez recepty!
Drukuj Skomentuj

Ketonal to silny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który do tej pory można było kupić tylko i wyłącznie na receptę. Niedawno w aptekach pojawił się powszechnie dostępny Ketonal Active. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy ogólnodostępny produkt różni się czymś od tego, który wypisuje lekarz. 

Czym jest Ketonal Active?

 

Ketonal Active jest powszechnie dostępny w aptekach stacjonarnych i internetowych, a jego zakup nie wymaga okazania recepty. Lek sprzedawany jest w opakowaniach zawierających 10 lub 20 tabletek. Różni się od Ketonalu na receptę  także stężeniem substancji czynnej. Preparat bez zlecenia lekarskiego zawiera 50 mg ketoprofenu w jednej kapsułce. Co więcej, opakowanie tabletek  wygląda nieco inaczej, a informacje dotyczące wskazań czy przeciwwskazań do zażywania zostały na nowo dostosowane. 

 

Ketonal Active różni się również maksymalną dobową dawką oraz czasem przyjmowania bez konsultacji z lekarzem. Ze względu brak refundacji, cena jest większa. 

 

Jak działa Ketonal Active?

 

Brak refundacji nie oznacza, że lek jest mniej skuteczny. Ketonal bez recepty używany jest w zwalczaniu dokuczliwych objawów o różnym pochodzeniu. Jest szczególnie pomocny:

 

    • Pacjentom obciążonym przewlekłymi chorobami zwyrodnieniowymi i reumatycznym.

    • Przy kontuzjach sportowych – urazach i przeciążeniach.

    • W objawach zapalnych, sztywności stawów, obrzęków i przy podwyższonej temperaturze.

    • W krótkotrwałym leczeniu objawowym nerwobólów, bólu zęba i bóli menstruacyjnych

    • W walce z atakami migrenowymi i bólami głowy.

 

Dawkowanie Ketonalu Active

 

To lek przeznaczony dla osób powyżej 15 roku życia. Należy przyjmować go doustnie najlepiej w trakcie posiłku, popijając szklanką wody. 

Zalecane dobowe spożycie Ketonalu to 1 tabletka co 8 godzin, czyli nie więcej niż 3 kapsułki w ciągu dnia.. Przyjęcie większej liczby tabletek  nie wpłynie na skuteczność leku, a może jedynie wywołać działania niepożądane. 

 

Ketonal Active szybko i dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego do osocza krwi, więc już po 30 minutach można odczuć ustępowanie objawów. 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

 

 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!