Kiedy będzie możliwy wyjazd do sanatorium?

Kiedy będzie możliwy wyjazd do sanatorium?
Drukuj Skomentuj

Mija już niemal 2 miesiące, od kiedy wstrzymano wyjazdy do ośrodków rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS. I choć od 4 maja zostały przywrócone świadczenia opieki zdrowotnej dotyczące rehabilitacji to wciąż nie wiadomo, kiedy sanatoria wrócą do pracy. Czy jest szansa, że wyjazd do sanatorium będzie możliwy już w maju?

Jak informuje ZUS, wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych pozostaną wstrzymane do odwołania. Wszystkie skierowania na leczenie uzdrowiskowe, które miały rozpocząć się w okresie pandemii, zachowują ważność i będą mogły być realizowane w późniejszych terminach, z zachowaniem swojego miejsca w kolejce. W okresie, gdy wyjazd będzie możliwy, ZUS poinformuje o nowym terminie skierowania.

 

Czytaj też: Wyjazd do sanatorium a koronawirus: czy i jak można zrezygnować z wyjazdu?

 

Część ośrodków uzdrowiskowych prosiła pacjentów o podpisanie oświadczenia, iż opuszczają oni turnusy na własne żądanie bądź wymagała dodatkowych opłat. W tych sytuacjach realizacja świadczeń nie odbyła się z winy pacjenta, ale w związku z pandemią koronawirusa. Według Ministerstwa Zdrowia, wyjazd pacjenta powinien zostać uznany jako uzasadniony i w związku z tym kuracjusz nie powinien ponieść żadnych konsekwencji. Jak twierdzi rzecznik NFZ, w takim wypadku należy zgłosić zaistniałą sytuację do wojewódzkiego oddziału NFZ. 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!