Kiedy oddać osobę starszą do domu opieki? - sygnały

Kiedy oddać osobę starszą do domu opieki?  - sygnały
Drukuj Skomentuj

Oddanie najbliższej osoby starszej do domu opieki nie jest proste dla wielu rodzin. Niektórzy członkowie rodziny zarzucają sobie wówczas, że powinny za wszelką cenę tak wygospodarować czas, by móc zająć się seniorem. Jednak nie tędy droga. Oddanie osoby starszej do domu opieki to również zadbanie o jej zdrowie i samopoczucie. Kiedy więc oddać osobę starszą do domu opieki? Jakie sygnały potwierdzą, że to dobre rozwiązanie? Podpowiadamy.

Kiedy oddać seniora do domu opieki?


Członkowie rodziny, którzy nie są w stanie dłużej zajmować się opieką nad osobą starszą, zdecydowanie powinny rozważyć oddanie jej do domu opieki. Wówczas będą mieć pewność, że senior jest pod właściwą, całodobową opieką i nie stanie mu się krzywda. Warto pamiętać, że jeśli nie jesteśmy w stanie całkowicie oddać się opiece nad seniorem, nie należy powstrzymywać się od oddania seniora do domu opieki ze względu na to, co „powiedzą ludzie”. Przecież właśnie w takiej placówce dostaną najlepszą opiekę, wsparcie i towarzystwo. Oddając seniora do domu opieki nie robimy mu przecież krzywdy. To jedynie dowód największej troski, dbałości o zdrowie i samopoczucie i chęć podarowania seniorowi wszystkiego co najlepsze.

 

Sprawdź również: Pobyt w domu opieki - ile kosztuje dom opieki w 2021?


Nie należy jednak podejmować tej decyzji zbyt pochopnie. Należy rozważyć ją z najbliższymi członkami rodziny i wspólnie podjąć decyzję. Zanim wybierzemy dany dom opieki, warto również zorientować się, jakie usługi świadczy, czy najbliższa nam osoba będzie czuć się tam komfortowo i na jakie zabiegi może liczyć w ramach pobytu. Warto również dowiedzieć się, czy standard danej placówki będzie wystarczający dla osoby starszej. Należy również dowiedzieć się, na jakich zasadach dobierany jest jadłospis dla pensjonariuszy.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!