Kiedy sadzić surfinie na balkonie? Nie przegap tego terminu

Kiedy sadzić surfinie na balkonie? Nie przegap tego terminu
Drukuj Skomentuj

Wielu z nas kocha kwiaty. Nie tylko te cięte, w bukietach, ale też te w domach, ogrodach i na balkonach. Zatem kiedy sadzić surfinie na balkonie? Idealny termin się zbliża.

Kiedy sadzić surfinie na balkonie?


Wiele osób zastanawia się, kiedy sadzić surfinie na balkonie. Czy jeśli przymrozki odeszły w zapomnienie, można już zacząć parać się ogrodnictwem? Rozsadę surfinii należy przenieść do przygotowanych na balkonie doniczek dopiero po 15 maja, aby nie były już narażone na przymrozki. Warto pamiętać, by nie sadzić tych kwiatów blisko siebie, gdyż rozrastają się i mają dość rozbudowany system korzeniowy.

 

Sprawdź także: Domowy sposób na mszyce. Jak pozbyć się szkodników z ogrodu?

 

Co robić, by surfinie pięknie rosły?


Aby surfinie pięknie rosły, należy zapewnić im to, co najlepsze. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna i piaszczysto-gliniasta. Warto na dnie każdej doniczki  wysypać warstwę drenażu, dzięki której korzenie rośliny nie będą stały w wodzie, co mogłoby im zaszkodzić. Doniczki z surfiniami warto ustawić w miejscu słonecznym i takim, gdzie nie będą narażone na wiatr i deszcz, bo łatwo się łamią. Kwiaty te podlewamy co dwa dni, a gdy jest bardzo gorąco i słonecznie – nawet codziennie lub dwa razy dziennie. Nie powinniśmy jednak podlewać ich zbyt obficie.

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: kobieta.gazeta.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!