Stobrawskie Centrum Seniora

Stobrawskie Centrum Seniora
Telefon:
664108090
Strona WWW:
www.centrumseniora.eu

Lokalizacja:

Adres: Strzelecka 51, Kluczbork

Stobrawskie Centrum Seniora

Stobrawskie Centrum Seniora jest kompleksowym centrum opieki nad seniorami i osobami z zaburzeniami, które pojawiają się z wiekiem. Kieruje się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz indywidualnym podejściem do każdej osoby.

Doskonała lokalizacja zapewnia naszym mieszkańcom łatwy dostęp do ośrodków kultury, kina, muzeum, malowniczego centrum miasta i kościołów. Infrastruktury zdrowotnej szpitala, przychodni, aptek. Sieci sklepów i restauracji oraz ośrodków sportu i rekreacji.

Stobrawskie Centrum Seniora mieści się  w pięknym otoczeniu 22 ha parku miejskiego, który odznacza się wyjątkowym drzewostanem i alejami spacerowymi. Niewątpliwie obszar ten, którego interesującym miejscem jest piękny zalew rekreacyjny, zapewnia poczucie odpoczynku i harmonii z naturą.

Centrum powstało w miejscu dawnej strzelnicy sportowej, a architektura łączy  wyjątkową funkcjonalność z historycznym budynkiem. Ośrodek został zaprojektowany z myślą o osobach starszych tak, by dał im poczucie bezpieczeństwa, a brak barier architektonicznych umożliwił im łatwe poruszanie się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu.

Stobrawskie Centrum Seniora to opieka całodobowa, długoterminowa oraz opieka dzienna nad osobami starszymi i samotnymi zamieszkałymi w powiecie kluczborskim.

Seniorom uczestniczącym w zajęciach w ramach dziennego pobytu, Stobrawskie Centrum Seniora, zapewnia pełne wyżywienie oraz dopasowane do potrzeb zabiegi terapeutyczne. W trosce o naszych Podopiecznych, dokładamy wszelkich starań aby podchodzić do Nich w sposób jak najbardziej zindywidualizowany, a czuwa nad tym  zespół specjalistów składających się z lekarzy różnych specjalizacji, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologa, logopedy, opiekunek, terapeutów zajęciowych i dietetyka.

Pobyt w naszym Domu i uczestnictwo w zajęciach kulturalno-oświatowych oraz rekreacyjno-rozrywkowych umożliwia Pensjonariuszom poszerzanie kontaktów z otoczeniem oraz zwiększenie poczucia zrozumienia i integracji społecznej, a także rozwój pasji i zainteresowań, na które wcześniej nie było czasu, możliwości, a być może odwagi.

Wszystkie aktywności  realizujemy według ściśle ustalonego harmonogramu. Planowany bogaty program animacji i rekreacji, realizowany jest  m.in. w świetlicy z tarasem , pokojach dziennych w części całodobowej, pomieszczeniach terapeutycznych, gabinetach, sali rehabilitacyjnej, części restauracyjnej dziennego pobytu oraz specjalnych strefach ogrodowych i alejach spacerowych Stobrawskiego Centrum Seniora. Pomieszczenia części dziennego pobytu przewidziane są dla 50 podopiecznych, którzy pod okiem wykwalifikowanego personelu mogą aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach.

Część całodobowa przewidziana jest dla 72 osób, które zamieszkają w 63 pokojach – w większości jednoosobowych, posiadających niezależną funkcjonalną łazienkę. Pomieszczenia zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający mieszkańcom komfort przy wykonywaniu podstawowych codziennych czynności.

Aktywności

Wszystkie aktywności realizowane są według ściśle ustalonego harmonogramu, dzięki czemu pensjonariusze nie mają czasu na nudę. Powstały budynek zlokalizowany jest w głębi działki, zaś wielkość działki pozwoliła  zagospodarować ją niezbędną infrastrukturą rekreacyjno-wypoczynkową przystosowaną do pobytów całodobowych jak również dziennych. Jednym z podstawowych założeń było stworzenie przyjaznej przestrzeni dla użytkowników projektowanego ośrodka jak również ewentualnych przybywających tutaj osób towarzyszących, rodzin czy też znajomych.

Jesień życia

Chcemy sprawić, by jesień życia, była piękna i twórcza, by Seniorzy mogli swą mądrością dzielić się z młodszymi pokoleniami, by żyli godnie i bezpiecznie, bez poczucia odtrącenia. Dojrzałość przychodzi do każdego z nas.
To może być Twój Dom.
Twój dom w pięknej lokalizacji miasta. 

Stobrawskie Centrum Seniora znajduje się w Kluczborku przy ul. Strzeleckiej.

Stobrawskie Centrum Seniora prowadzone jest na podstawie zezwolenia Wojewody Opolskiego nr 15/2019 na czas nieokreślony, wpisany do rejestru placówek zapewniających całodobową opiekę w województwie opolskim pod poz. 20."