Konkurs grantowy wspierający niepełnosprawnych!

Konkurs grantowy wspierający niepełnosprawnych!
Drukuj Skomentuj

PFRON ogłosił konkurs grantowy dla gmin i powiatów. Budżet 45 mln zł pozwoli na rozwijanie sektora usług transportu dla osób niepełnosprawnych i będzie przydatny w likwidowaniu barier architektonicznych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Celem konkursu jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez jednostki samorządu terytorialnego usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawę dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych.


Osoby niepełnosprawne również chcą uczestniczyć w codziennym życiu społeczeństwa. Każdy rodzaj wsparcia, które ułatwi im funkcjonowanie i pozwoli na rozwój zawodowy, ale też wsparcie ich talentów czy hobby.

 

Kto może ubiegać się o granty?


•     gminy
•     związki i porozumienia gmin
•     powiaty
•    związki i porozumienia powiatów

 

Do kiedy będą przyjmowane wnioski?


Wnioski można składać do dnia 21 sierpnia 2020 r., do godziny 14:00. Należy to zrobić poprzez generator wniosków na stronie PFRON-u. 

 

Jaki jest budżet projektu?


Maksymalna wartość grantu dla jednego wnioskodawcy wynosi 1 mln zł w przypadku wniosku, który dotyczy wyłącznie uruchomienia usług transportowych door-to-door .


W przypadku wniosku dotyczącego usług  door-to-door oraz wprowadzenia usprawnień  architektonicznych w częściach wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych maksymalna wartość to 2 mln zł.


Łączny budżet projektu wynosi 45 mln zł.

 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!