Kontrole abonamentu RTV - jakie są kary za niepłacenie?

Kontrole abonamentu RTV - jakie są kary za niepłacenie?
Drukuj Skomentuj

Wiele osób zastanawia się, czy musi wpuścić kontrolera Poczty Polskiej do domu. Jeśli nie opłacamy abonamentu RTV – ile wynosi kara? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

Kontrole abonamentu RTV


Kontrolerzy Poczty Polskiej przeprowadzają na terenie Polski regularne kontrole. Ich zadaniem jest sprawdzenie, czy Polacy mają zarejestrowane odbiorniki, które posiadają w domu. Wiele osób uchyla się jednak od tych opłat, a następnie obawia się konsekwencji. Czy musimy wpuścić kontrolera Poczty Polskiej do domu? Sprawdźmy.

 

Sprawdź także: Ile może dorobić emeryt i rencista w 2024 roku? Są zmiany


Obecnie roczna opłata za abonament wynosi 294,90 zł. Jeśli jednak uchylamy się od uiszczenia opłaty, to kara za brak opłaty może wynieść nawet 30-krotność miesięcznego abonamentu RTV za telewizor i radio lub sam telewizor.

 

Czytaj również: Kiedy przejść na emeryturę 2024? Tak bardziej się opłaca

 

Czy trzeba wpuszczać kontrolera do domu?


Choć  Poczta Polska twierdzi, że każda "osoba kontrolowana powinna umożliwić przeprowadzenie kontroli obowiązku rejestracji odbiorników RTV lub okazać dowód potwierdzający rejestrację odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych", to tak naprawdę nie ma nakazu wpuszczania kontrolera do domu. Jest to wyłącznie rekomendacja urzędu, a nie nakaz, więc jeśli nie wpuścimy kontrolera do domu, nie grożą nam żadne konsekwencje. Może się jednak zdarzyć, że kontroler będzie do nas wracał.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!