Kraków zaprasza na II Senioralia

Kraków zaprasza na II Senioralia
Drukuj Skomentuj

Osoby starsze mają swoje święto! Już po raz drugi w Krakowie odbędą się Ogólnopolskie Senioralia – wielkie wydarzenie dla wszystkich aktywnych seniorów.

Osoby starsze są młode duchem i potrafią się dobrze bawić – udowodnili to podczas pierwszej edycji Ogólnopolskich Senioraliów, które w czerwcu 2014 roku, wzorem studenckich juwenaliów, odbyły się w Krakowie. Prezydent miasta przekazał seniorom klucze do jego bram, czym zainaugurował trzydniowe obchody.

Podczas Senioraliów 2014 nie zabrakło korowodu, w którym wiele osób miało kolorowe przebrania. W programie Senioraliów znalazł się też Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku a także bezpłatne konsultacje zdorowotne. W imprezie wzięło udział trzy tysiące osób!

 

Czas na Senioralia 2015!


Po sukcesie pierwszej edycji imprezy jaką były Ogólnopolskie Senioralia, więc trudno sobie wyobrazić, że mogłoby nie być kontynuacji!

Senioralia 2015 zostaną zorganizowane w grodzie Kraka na początku czerwca (5-7.06.2015). Program tegorocznej edycji będzie równie ciekawy jak rok temu. Pierwszego dnia seniorzy przejdą w barwnym korowodzie przez Rynek, a później odbiorą klucze do miasta. W tym roku zostaną wybrani Miss i Mister Pełni Życia Małopolski, a modele i modelki wybrani spośród uczestników imprezy wezmą udział w międzypokoleniowym pokazie mody.

Nie zabraknie też wydarzeń znanych z poprzedniej edycji, a więc Kongresu Uniwersytetów Trzeciego Wieku (6.06.2015) oraz bezpłatnych badań i porad lekarskich (7.06.2015).

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe