Kraków: opera „Nabucco”

Kraków: opera „Nabucco”
Skomentuj

Agencja Artystyczna Pro Musica zaprasza na jedną z najsłynniejszych oper wszech czasów „Nabucco”. Do zobaczenia 27 listopada 2019 r. w Krakowie, w ICE Kraków Congress Centre.

Opera „Nabucco”, dzieło Giuseppe Verdiego, od momentu premiery wpisało się w stały repertuar największych scen operowych świata. Wzniosła i przepełniona emocjami muzyka wzrusza publiczność już od ponad 200 lat.

W rolę tytułową ponownie wcieli się charyzmatyczny Giulio Boschetti, który zdobył serca polskiej publiczności niepowtarzalną barwą głosu, a także pełną ekspresji grą sceniczną. Obok niego wystąpią m.in.: Silvia Rampazzo (Abigaile), Aksana Yakushevich (Fenena), Damian Konieczek (Zaccaria), Monika Piechaczek (Anna), Jarosław Zawartko (Arcykapłan).

Roncole Verdi Orchestra and Choir poprowadzi maestro Jerzy Salwarowski.

Nasza produkcja „Nabucco” zostało wystawione po raz pierwszy 31.10.1994 roku w Stuttgarcie. Od tego momentu prezentowano ją już z wielkim powodzeniem na ponad 200 prestiżowych scenach, m. in.: Tonhalle w Zurychu, International Congress Center w Berlinie, Theatre d'Esche w Luksemburgu, Theatre de Beaulieu w Lozannie, Alte Oper we Frankfurcie.

 

 

Dla seniorów atrakcyjne zniżki na bilety

 

Więcej informacji pod numerem tel. 71 337 32 08 lub pod adresem e-mail promusica@promusica.pl

 

 

Źródło: materiały prasowe

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!