Krzesła na schody dla niepełnosprawnych

Krzesła na schody dla niepełnosprawnych
Drukuj Skomentuj

 

Dla starszych osób, szczególnie mających trudności z poruszaniem się, świetnym rozwiązaniem są krzesełka na schody. Można polecić je każdemu, kto potrzebuje urządzenia, które pomaga skutecznie w pokonywaniu barier architektonicznych. Dla niektórych zejście lub wejście po schodach staje się wręcz niemożliwe, dlatego warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Krzesełko na schody ma prostą konstrukcję, jest łatwe w obsłudze, zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Stanowi świetny wybór dla wszystkich, niezależnie od wieku.


Rozwiązania idealnie sprawdzające się w przypadku osób niepełnosprawnych


Osoby niepełnosprawne mogą mieć spore problemy z pokonaniem schodów. Dla niektórych staje się to czymś wręcz niewykonalnym, dotyczy to przykładowo osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Na szczęście jest dostępne na rynku skuteczne rozwiązanie. Są to krzesełka dźwigowe, które można z łatwością dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Do wyboru są urządzenia mocowane na szynie prostej oraz modele przeznaczone do schodów o bardziej skomplikowanej konstrukcji, czyli na torze krzywoliniowym. Jeżeli ktoś szuka urządzenia taniego, łatwego i szybkiego w montażu, to świetnym rozwiązaniem jest zakup modelu używanego, objętego roczną gwarancją, paroletniego, z nowym siedziskiem.
Na szczególną uwagę zasługują urządzenia brytyjskiej marki Acorn, które cieszą się ogromną popularnością na angielskim rynku, ale także na naszym polskim. My jako firma Windy Schodowe zajmujemy się dystrybucją i montażem najpopularniejszego modelu krzesełka schodowe jakim jest Acorn Superglide.

 


Przydatne informacje o windach schodowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych


Zaopatrzenie się w używane krzesełka schodowe nie wiąże się ze sporym wydatkiem. Urządzenie można nabyć już w kwocie od około 9 tysięcy złotych. Cena ta dotyczy modelu o najprostszej konstrukcji, na krótszym torze jezdnym. Czas potrzebny do zamontowania krzesełka wynosi zwykle kilka godzin, od 5 do 6, w zależności od doświadczenia monterów, stopnia skomplikowania konstrukcji schodów i ich długości. Zaletą wind schodowych jest to, że nie trzeba przeprowadzać żadnych prac budowlanych, ingerencja w obecną bryłę domu jest relatywnie niewielka. Szynę montuje się do stopni schodów, na górze wystaje ona na kilkadziesiąt cm ponad krawędź ostatniego stopnia.

W żaden sposób zamontowane krzesełko schodowe nie przeszkadza w użytkowaniu schodów przez pozostałych domowników. Winda krzesełkowa jest zasilana akumulatorowo. Obsługa jest bardzo prosta, służą do tego przyciski na podłokietnikach, można również sterować urządzeniem pilotem zdalnego sterowania. Krzesełka schodowe są bardzo wygodne ze względu na ergonomiczne siedzisko, dobrze wyprofilowane, z podłokietnikami, wyposażone w pas bezpieczeństwa.


Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!