Kto może pobierać podwójną emeryturę? Trzeba spełnić warunki

Kto może pobierać podwójną emeryturę? Trzeba spełnić warunki
Drukuj Skomentuj

Kto może pobierać podwójną emeryturę? Z pewnością zastanawiają się ci, których wysokość emerytury pozostawia wiele do życzenia. Warto więc poznać warunki, które trzeba spełnić, by móc zyskać więcej pieniędzy. Podpowiadamy.

Kto może pobierać podwójną emeryturę?


Kobiety po ukończeniu 60 roku życia i mężczyźni od 65 roku mają prawo do przejścia na emeryturę. Okazuje się jednak, że jest możliwość pobierania dwóch emerytur. Aby móc to robić, trzeba jednak spełnić szereg warunków. Kiedy można starać się o wypłatę drugiej emerytury?

 

  • gdy osoba, która pracowała w Polsce, równolegle pracowała także poza jej granicami - musiało to mieć jednak miejsce w jednym z krajów Unii Europejskiej lub w państwie, który zawarł z Polską stosowną umowę;
  • osoba, która pracowała w służbach mundurowych - w takim wypadku jedna z emerytur może być wypłacana z ZUS, druga natomiast z ZER MSWiA;
  • rolnicy urodzeni po 31 grudnia 1948 roku, którzy opłacali składki zarówno w KRUS, jak i w ZUS.

Dodatkowe pieniądze dla seniorów

 

Jak widać, o korzystanie z dwóch emerytur można ubiegać się tylko wtedy, gdy spełniamy szereg istotnych warunków. Wszystkie dotyczą przeszłości, więc wielu seniorów nie ma już wpływu na zasilenie swojego konta drugą emeryturą.

 

Sprawdź również: Wdowia emerytura 2022 - komu przysługuje świadczenie?


Nie jest to jednak jedyna droga do zyskania dodatkowych funduszy każdego miesiąca. Warto zapoznać się z zasadami przyznawania zasiłków oraz dodatków, które mogą okazać się sporym zastrzykiem gotówki.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!