Kultura dla seniorów - darmowe wejścia w ostatni weekend września

Kultura dla seniorów - darmowe wejścia w ostatni weekend września
Drukuj Skomentuj

W najbliższy weekend, w ramach akcji „60+kultura”, seniorzy będą mogli za darmo lub ze zniżką skorzystać z atrakcji kulturalnych. Jest to ósma edycja tej akcji, której celem jest zachęcenie osób powyżej 60 roku życia do uczestniczenia w życiu kulturalnym.

 

 

329 placówek kulturalnych, 126 miejscowości, 3 dni

 

 

Do akcji włączyły się m.in. muzea, teatry, opery, biblioteki i filharmonie. Na seniorów czekają również warsztaty artystyczne, taneczne oraz edukacyjne, spotkania autorskie i prelekcje. W ofercie są nawet podróże w świecie wirtualnym, a także scapcery dydaktyczne po parkach krajobrazowych! Zapowiada się bardzo atrakcyjny weekend - warto sprawdzić, co oferują ośrodki w Twojej okolicy.

 

 

Warszawa: Łazienki i warsztaty artystyczne

 

 

Łazienki Królewskie zapraszają w godzinach 10:00-18:00 do zwiedzania za złotówkę Pałacu na Wyspie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Można wybrać się indywidualne lub dołączyć do grup w ramach zwiedzania zorganizowanego o godz. 11:00, 14:00 i 17:00.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty dla seniorów, w ramach których edukatorzy opowiedzą o historii  i walorach przyrodniczych Łazienkach. Spotkanie zakończy się miniplenerem i możliwością przedstawienia na papierze najprzyjemniejszych momentów z tego dnia.

 

 

Toruń: warsztaty wypiekania piernika i prelekcje

 

 

Wyjątkowo smaczne zajęcia czekają na seniorów w Muzeum Toruńskiego Piernika. W ramach akcji zostały przygotowane warsztaty wypiekania piernika, a także prelekcje „Męskie rzemiosło. O piernikach i piernikarzach”.


Z kolei w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury odbędzie się cykl darmowych warsztatów twórczych, aktywizujących seniorów. Celem zajęć jest ułatwienie poruszania się  po świecie nowych mediów.

 

Zobacz też: Internet dla seniorów

 

 

Bydgoszcz: koncerty w operze i filharmonii

 

 

Do obejrzenia „Wesela Figara”  zachęca Opera Nova.  Spektakle odbędą się 28 - 29 września oo godz. 19:00, a 30 września o godz. 18:00. Do nabycia jest 50 biletów w cenie 5 zł.

 

W ramach 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego przeznacza 50 biletów za symboliczną złotówkę na koncert dnia 28 września o godz. 19:00.  Do posłuchania utwory wybitnych kompozytorów, m.in. Lutosławskiego, Kilara, Szymanowskiego, pod batutą maestro Marka Pijarowskiego.

 

Natomiast Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury  w piątek o godz. 18:00 zaprasza na koncert „Muzyczne pocztówki z lat minionych” (wstęp za złotówkę).

 

 

Kampinowski Park Narodowy: spacer i zwiedzanie

 

 

Ośrodek Dydaktyczno-Muzealnego KPN w Granicy zaprasza do zwiedzania turystycznych obiektów Ośrodka. Do zobazenia np. skansen budownictwa puszczańskiego wraz z wystawą przyrodniczą „Przyroda na skraju Puszczy” i wystawą historyczną „Ballada kampinoska”. Mozliwość bezpłatnego wejścia 29-30 września w godzinach 8.30-15.30.

 

Opócz tego w sobotę (29 września) będzie można skorzystać ze spaceru z pracownikiem parku po ścieżce dydaktycznej „Skrajem puszczy”.

 

Warto skorzystać!

 

 

Atrakcje będą dostępne w wielu miastach, w każdym województwie. Wykaz wszystkich instytucji, które biorą udział w akcji „60+kultura” dostępny pod adresem:

 

http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/kultura-dostepna/kultura-dostepna-dla-seniorow.php

 

Akcja jest organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

Szukasz pomysłów na spędzanie wolnego czasu? Zajrzyj tutaj:
Senior na emeryturze: jak aktywnie spędzić czas wolny?

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!