Kurs dla seniorów Smartfon dla cyfrowych debiutantów

Kurs dla seniorów Smartfon dla cyfrowych debiutantów
Drukuj Skomentuj

To kurs stworzony z myślą o osobach, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas spotkań kursanci  poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu. Dowiedzą się również, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, w jaki sposób instalować aplikacje i jak  z nich korzystać. Poznają również niezwykle ważne zasady bezpiecznego poruszania się po sieci i nauczą się, jak prawidłowo wykorzystywać zasoby Internetu.

W jaki sposób będą odbywać się spotkania?

 

Spotkania będą odbywać się we wtorki o godzinie 11:00, a każde z nich będzie trwać godzinę. Aby dołączyć należy wejść na stronę internetową cdtonline.clickmeeting.com i podać swoje imię oraz adres mailowy. 

Harmonogram spotkań:

 

9 czerwca, wtorek, godz. 11:00

 

Wprowadzenie do aplikacji. Na tych zajęciach dowiemy się czym są i do czego mogą służyć aplikacje – czyli programy na smartfona. Przećwiczymy wyszukiwanie potrzebnych nam aplikacji oraz bezpieczne ich instalowanie oraz usuwanie.

 

16 czerwca, wtorek, godz. 11:00

 

Połączmy się, czyli aplikacje do komunikacji. Serię czterech spotkań poświęconych różnym grupom aplikacji rozpoczniemy od przyjrzenia się tym, które pomagają nam się komunikować. Szczególną wagę poświęcimy tutaj komunikatorom oraz narzędziom do telekonferencji, dzięki którym możemy zobaczyć i usłyszeć naszych bliskich.

 

23 czerwca, wtorek, godz. 11:00

 

Smartfon pomocnik, czyli aplikacje pożyteczne. Zajęcia poświęcone będą omówieniu tego, jak w możliwie pożyteczny sposób możemy wykorzystać technologię na co dzień. Wspólnie nauczymy się korzystać z aplikacji pomagających nam odnaleźć się na mapie, dbać o zdrowy styl życia czy sprawdzić prognozę pogody.

 

30 czerwca, wtorek, godz. 11:00

 

Facebook bez tajemnic, czyli aplikacje społecznościowe

Szóste spotkanie poświęcimy w całości Facebookowi, najpopularniejszemu serwisowi społecznościowemu na świecie. Omówimy wszystkie najważniejsze funkcje Facebooka oraz porozmawiamy o trosce o swoją prywatność i kontrolowaniu tego, co inni wiedza o nas.

 

7 lipca, wtorek, godz. 11:00

 

Cyfrowa kreatywność, czyli aplikacje zdjęciowe

Na tym spotkaniu dowiemy się, jak wykorzystać nasz smartfon do robienia ładnych zdjęć i nagrywania dobrych filmów, a także jak za pomocą różnych aplikacji potem te materiały edytować i się nimi dzielić.

 

14 lipca, wtorek, godz. 11:00

 

Programować każdy może!

Kurs zakończymy zajęciami poświęconymi podstawom programowania. Porozmawiamy o tym, dlaczego warto rozumieć zasadę działania otaczającej nas technologii oraz wspólnie stworzymy nasze pierwsze programy!

 

 

Źródło: seniorzy juniorzy.pl 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!