Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?

Kwiaty na Wielkanoc - jak udekorować dom?
Drukuj Skomentuj

Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni na dobre wkroczy do naszych domów. Warto więc przygotować się nie tylko duchowo, ale też przystroić dom. Wiosenne kwiaty sprawdzą się do tego idealnie. Jakie kwiaty postawić na wielkanocnym stole? Jakie kwiaty sprawdzą się na Wielkanoc? Odpowiadamy.

Kwiaty na Wielkanoc


Choć to nie kwiaty, a rośliny, to na wielkanocnych stołach nie może oczywiście zabraknąć rzeżuchy oraz owsa czy żyta. Taki zielony akcent będzie pięknie się prezentować i nada iście wiosennego klimatu. Będzie więc piękną ozdobą wielkanocnego stołu, ale też kanapek!

 

Sprawdź również: Wielkanoc 2022 - symbole Wielkanocy


Aby podkreślić klimat świąt wielkanocnych oraz wiosny, warto zdecydować się na przystrojenie domu świeżymi kwiatami. Mogą to być m.in. tulipany, żonkile czy narcyzy. Im więcej kwiatowych dekoracji, tym lepiej. Rzadko sprawdzają się one jako dekoracje stołu, gdyż zasłaniają domowników. Lepiej postawić je gdzieś obok.
Do świątecznej dekoracji mieszkania świetnie sprawdzą się też gałązki drzew lub krzewów. Warto postawić na bazie lub kwitnącą forsycję.

 

Czytaj również: Odpowiednia dieta opóźnia starzenie się u kobiet


Jeśli mamy więcej umiejętności florystycznych niż przeciętny człowiek, możemy pokusić się na przygotowanie wielkanocnych stroików. Elementami uzupełniającymi mogą być gałązki, wstążki, rafia, piórka, bazie, małe gniazdka z pędów, wikliny lub siana, przepiórcze jajeczka i zielony mech – świeży lub sztuczny. Do stroików można również dołożyć samodzielnie przygotowane pisanki.

 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)