Lany poniedziałek jak dawniej? Uważaj, dostaniesz mandat

Lany poniedziałek jak dawniej? Uważaj, dostaniesz mandat
Drukuj Skomentuj

Wielu seniorów z uśmiechem wspomina lany poniedziałek z czasów dzieciństwa czy młodości. Wówczas nie trzeba było się ograniczać. Teraz jest jednak zgoła inaczej. Zasady się zmieniły i można narobić sobie poważnych problemów.

Wielkanoc 2024. Śmigus-dyngus może skończyć się źle


Wielkanoc tuż tuż. A wraz z nią śmigus-dyngus. Choć wielu myśli, że oblewanie wodą jest nieszkodliwe, to tak naprawdę można dostać za to poważny mandat. Oblewanie wodą może zostać uznane przez służby za wybryk chuligański, zakłócanie spokoju i porządku publicznego czy spowodowanie zagrożenia za sprawą wyrzucani przedmiotów oraz wylewania płynów.

 

Sprawdź także: Potrawy wielkanocne - czego nie może zabraknąć na świątecznym stole?


Warto pamiętać, że jeśli oblanie kogoś wodą spowodowało zniszczenie jego mienia, może podlegać również karze za naruszenie przepisu art. 288 § 1 Kodeksu karnego. Oblewanie wodą samochodów to z kolei wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego.

 

Śmigus-dyngus. Mandat za oblewanie wodą w lany poniedziałek


Za oblewanie wodą w lany poniedziałek można zapłacić nawet do 500 złotych. To jednak nie koniec. W przypadku naruszenia nietykalności cielesnej przewidziana jest kara nawet do roku pozbawienia wolności. Za zniszczenia mienia spowodowanego oblaniem wodą możemy trafić przed sąd, który może zarządzić nawet odszkowanie.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: eska.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!