Dom Pomocy Społecznej Kombatant

Dom Pomocy Społecznej Kombatant
Telefon:
22766 45 01
Strona WWW:
www.domkombatanta.pl

Lokalizacja:

Adres: Jagiellońska 71, Legionowo

Dom Pomocy Społecznej Kombatant

Dom Pomocy Społecznej Kombatant w Legionowie oferuje swe usługi 96 osobom starszym i przewlekle somatycznie chorym. Jest to wysokiej klasy placówka o zasięgu ogólnopolskim. Posiadanie uprawnień kombatanckich nie jest warunkiem koniecznym by zostać mieszkańcem Domu.

 

Warunki lokalowe

 

71 miejsc jest w jednoosobowych pokojach  Każdy z tych pokoi wyposażony jest w oddzielną łazienkę z prysznicem oraz balkon. Pozostałe pokoje to głównie tzw. studia małżeńskie w formie oddzielnych mieszkań z dwoma pokojami, wewnętrznym korytarzem i łazienką.

 

W nowoczesnym budynku pozbawionym barier architektonicznych, otoczonym pięknym ogrodem nasi mieszkańcy spędzają czas mając u swego boku wykwalifikowany personel. m.in. pielęgniarki, opiekunki czy pokojowe. 

 

Żywienie i usługi

 

Adekwatnie do zaleceń lekarskich oraz preferencji mieszkańców posiłki serwowane są w ramach różnych programów żywieniowych (dieta lekkostrawna, cukrzycowa, miksowana czy podstawowa po 65. roku życia) i przygotowywane zgodnie z wymogami zasad zdrowego żywienia oraz przepisami sanitarnymi.

 

W razie potrzeby mieszkańcy są dowożeni na wizyty lekarskie do lekarzy specjalistów do przychodni na terenie Legionowa, jak również poza Legionowem: do szpitali w Warszawie i Wieliszewie. Posiadamy bowiem do dyspozycji dwa samochody osobowe. Jeden z nich, 9-cio osobowy, przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. 

 

W naszym Domu stawiamy również na bezpieczeństwo. Recepcja jest czynna całą dobę, a monitoring pozwala na obserwację korytarzy na każdej kondygnacji, jak również otoczenia budynku.

 

Rehabilitacja

 

Do dyspozycji mieszkańców oddajemy w pełni wyposażoną salę rehabilitacyjną, gdzie zgodnie z zaleceniami lekarskimi, realizowane są wszelkie zabiegi z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii. Ponadto codziennie prowadzona jest gimnastyka grupowa, a dla chętnych innego rodzaju zajęcia usprawniające. W przypadku zabiegów kinezyterapii dysponujemy:

 

  • UGUL,
  • fotel do ćwiczeń oporowych kończyn dolnych,
  • rotor,
  • zestaw do ćwiczeń manualnych,
  • rowerki stacjonarne,
  • orbitrek;