Liście popularnego drzewa idealne na zmarszczki. Wyniki zaskakują

Liście popularnego drzewa idealne na zmarszczki. Wyniki zaskakują
Drukuj Skomentuj

Okazuje się, że liście jednego z najpopularniejszych drzew, mają zbawienne działanie na zmarszczki. Jak skorzystać z ich dobrodziejstwa? Podpowiadamy.

Liście klonu na zmarszczki – co trzeba wiedzieć?


Syrop z drzew klonowych jest jak najbardziej znanych. Niewiele osób wie jednak, że ekstrakt z tego drzewa doskonale radzi sobie ze zmarszczkami. Naukowcy opublikowali swoje zaskakujące wyniki na 256. Krajowym Spotkaniu i Wystawie Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego (ACS).

 

Sprawdź również: Przepis na syrop z mniszka lekarskiego. Domowy i skuteczny


„Rdzenni Amerykanie używali liści z czerwonych klonów w swoim tradycyjnym systemie medycyny, więc dlaczego mielibyśmy je ignorować?” – zastanawia się dr Navindra P. Seeram. Jak czytamy, elastyczność skóry jest utrzymywana przez białka, takie jak elastyna. Zmarszczki powstają, gdy enzym elastaza rozkłada elastynę w skórze w ramach procesu starzenia.


„Chcieliśmy sprawdzić, czy ekstrakty z liści klonu czerwonego mogą blokować aktywność elastazy” – informuje z kolei dr Hang Ma.

 

Czytaj także: Olejki CBD - czy są bezpieczne dla seniorów? Podpowiadamy, jak stosować


Okazało się, że zawarte w liściach substancje mogą chronić skórę przed stanem zapalnym i rozjaśniać ciemne plamy, takie jak piegi lub plamy starcze. Naukowcy są dobrej myśli również jeśli chodzi o zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Ostudzają jednak entuzjazm, informując, że ekstrakt z drzewa klonowego na nic zda się na już istniejące zmarszczki.

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Źródło: Science Daily

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!