Radosny Dom Seniora

Radosny Dom Seniora
Telefon:
518728551
Ocena:
5
Strona WWW:
www.radosnydomseniora.pl

Lokalizacja:

Adres: Lublinek 32, Łódź

Radosny Dom Seniora

Radosny Dom Seniora oferuje długoterminową, całodobową opiekę nad osobami w podeszłym wieku. Naszym priorytetem jest tworzenie atmosfery życzliwości i bezpieczeństwa.

 

Podchodzimy indywidualnie do każdego z Mieszkańców. Odeszliśmy od instytucjonalności placówek publicznych takich, jak Dom Pomocy Społecznej, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich standardów i wytycznych, określonych przez Ustawę o Pomocy Społecznej, w zakresie prowadzenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

 

ZORGANIZUJ OPIEKĘ I ZACZNIJ ŻYĆ

 

Stworzyliśmy miejsce wyjątkowe, intymne, dające poczucie bezpieczeństwa i swobody, w którym każdy Mieszkaniec czuje się dobrze. Czuje, że jest u siebie. W domu.

Chcemy się tym wszystkim podzielić i zaprosić do nas Waszych bliskich.

 

CO NAS WYRÓŻNIA?!

 

Umiłowania drugiego człowieka i dbałości o jego zdrowie. To nasze główne priorytety. Każdego dnia zaangażowanie, mobilizacja, pomysłowość i szczera pomoc. To koncepcja prowadzenia Radosnego Domu Seniora. Wszystko, po to, aby Mieszkańcy doświadczali radości, nie mogąc na co dzień przebywać w swoich rodzinnych domach. Zapewniamy atmosferę prawdziwego domu sprzed lat. Dbamy o szczegóły, dając nadzieję, wiarę, miłość, radość i sens życia osobom w podeszłym wieku.

 

OPIEKUNOWIE

 

„Osoby z… sercem”, to najkrótszy opis pracowników Radosnego Domu Seniora. Oprócz merytorycznego przygotowania, opiekunowie przejawiają ponadprzeciętną empatię, chęć pomocy i swoją otwartość do Mieszkańców. Każdego dnia życie stawia szereg niestandardowych wyzwań. Tylko nieszablonowe podejście opiekunów oraz ich wyjątkowa chęć działania, powoduje, że standardy opieki są na najwyższym poziomie. Dodatkowym atutem naszych pracowników jest przygotowanie praktyczne, wynikające z wieloletniego doświadczenia w usługach opiekuńczych. Ponad to, zatrudniamy osoby z udokumentowanymi umiejętnościami w zawodzie opiekuna osób starszych i opiekuna medycznego.

Wykształcenie jest ważne. Doświadczenie jest jeszcze ważniejsze. Nic jednak nie zastąpi empatii, czułości i zaangażowania opiekunów Radosnego Domu Seniora.

 

RADOSNY DOM SENIORA

 

Dom został zaadoptowany, specjalnie przekształcony i przygotowany dla osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych. Obiekt wraz z terenem wokół, wolny jest od wszelkich barier architektonicznych. Mieszkańcy mają do dyspozycji wspólną przestrzeń; salon dziennego pobytu z dostępem do telewizji i kominkiem, ogród zimowy oraz jadalnię. Ogród o powierzchni 3.300 m², z utwardzonymi alejkami, umożliwia codzienne spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu.

Zapewniamy atmosferę prawdziwego domu sprzed lat. Dbamy o szczegóły, dając nadzieję, wiarę, miłość, radość i sens życia osobom w podeszłym wieku.

Wszystko, co dzieje się w Radosnym Domu Seniora, jest wynikiem wiedzy i doświadczeń, ale również wyjątkowej intuicji. Nasz Dom, to coś więcej niż dom opieki.

 

OPIEKA

Radosny Dom Seniora świadczy profesjonalną opiekę długoterminową. W zakresie świadczonych usług mieści się udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacja, w tym szczególna troska w czasie choroby, opieka higieniczna, niezbędna pomocy w załatwianiu spraw osobistych, ułatwianie kontaktu z otoczeniem. Indywidualne podejście uwzględnia stan zdrowia, sprawność fizyczną i intelektualną oraz osobiste potrzeby i możliwości każdego z mieszkańców, a także prawa człowieka, w tym w szczególności prawo do godności, wolności, intymności i poczucia bezpieczeństwa. Mieszkańcy mają zapewnione konsultacje lekarskie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje psychologiczne.

OPIEKA MEDYCZNA

 

Opiekę medyczną prowadzi Geriatric-Med, lider w Łodzi i województwie w zakresie świadczenia kompleksowej opieki nad osobami powyżej 60-go roku życia w zakresie diagnostyki i leczenia, łagodzenia bólu i przywracania sprawności seniorom. Mieszkańcy mają zapewnione konsultacje lekarskie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje psychiatryczne.

 

POSIŁKI

 

Serwujemy trzy główne posiłki oraz dwa dodatkowe dziennie, w tym posiłki dietetyczne, zgodnie ze wskazaniem lekarza lub dietetyka. Nieograniczony dostęp do drobnych przekąsek i napojów między posiłkami, w ciągu całego dnia. Możliwość spożywania posiłków w we własnym pokoju, a w razie potrzeby karmienie.

 

TERAPIA ZAJĘCIOWA

 

Prowadzimy zajęcia terapeutyczne z uwzględnieniem wewnętrznych potrzeb każdego mieszkańca, ich zainteresowań oraz możliwości ruchowych i intelektualnych.

Dbamy o potrzeby duchowe mieszkańców, zapewniając dostęp do posługi kapłańskiej na terenie naszego domu.

Zapewniamy możliwość podtrzymywania stałych relacji z najbliższymi. Nasz dom jest domem otwartym dla rodzin i przyjaciół naszych mieszkańców. Odwiedziny w trakcie całego dnia, wspólne spacery. Nieograniczona komunikacja z mieszkańcami poprzez specjalną linię telefoniczną.


POKOJE

Radosny Dom Seniora oferuje pokoje mieszkalne specjalnie wyposażone i przystosowane dla osób w podeszłym wieku oraz zapewniające mieszkańcom pełen komfort funkcjonowania w ich przestrzeni.

ŁAZIENKI I TOALETY

Radosny Dom Seniora dysponuje wszystkimi sanitariatami zaopatrzonymi w specjalne uchwyty ułatwiające osobom mniej sprawnym korzystanie z tych pomieszczeń. Dodatkowo dwie łazienki i toalety przystosowane są według ścisłych wytycznych, dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

OGRÓD ZIMOWY

Radosny Dom Seniora posiada ogród zimowy - oszkloną przestrzeń o powierzchni 25 m², która pozwala na relaks i obcowanie w otoczeniu zieleni, nawet w bardzo chłodne dni.

LOLALIZACJA

Radosny Dom Seniora znajduje się w spokojnej okolicy, na obrzeżach miasta Łodzi, przy ulicy Lublinek 32. Sąsiedztwo domu opieki z zalesionymi terenami Uroczyska Lublinek, zapewnia mieszkańcom obcowanie z naturą i przyrodą oraz gwarantuje izolację o zgiełku miasta.

 

 

Radosny Dom Seniora działa na mocy decyzji nr PS-III.9423.2.2014 wydanej przez Wojewodę Łódzkiego. 

Ośrodek wpisany jest do rejestru oficjalnie działających placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.