Dom Seniora - Zakład Opiekuńczo - Pielęgnacyjny Familia

Dom Seniora - Zakład Opiekuńczo - Pielęgnacyjny Familia
Telefon:
607079079
Ocena:
5
Strona WWW:
www.familia.lodz.pl

Lokalizacja:

Adres: Drużynowa  4, Łódź

Dom Seniora - Zakład Opiekuńczo - Pielęgnacyjny Familia

 

Dom Seniora - Zakład Opiekuńczo - Pielęgnacyjny Centrum Opieki Familia jest stacjonarną placówką pielęgnacyjno - opiekuńczą, świadczącą całodobową opiekę i pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych.

W naszej placówce przygotowaliśmy 30 miejsc pobytowych w komfortowo urządzonych pokojach 2 i 3 osobowych z uwzględnieniem wszelkich norm i przepisów dotyczących sprawowania całodobowej opieki nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi, co gwarantuje naszym Podopiecznym pełne bezpieczeńswo. W naszym domu opieki znajduje się także jadalnia i sla dziennego pobytu z dostępem do bieżącej prasy, telewizji, radia, gdzie Mieszkańcy mogą również spotkać się, porozmawiać, wziąć udział w zajęciach terapeutycznych. Obiekt, w którym znajduje się Centrum Opieki Familia jest wolny od barier architektonicznych, wyposażony w windę i całkowicie dopasowany do potrzeb osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych. Położenie w cichej i spokojnej okolicy gwarantuje naszym Podpiecznym spokój, a duży ogród sprzyja spacerom na świeżym powietrzu i rekreacji.Posiadamy także wewnętrzny sytem monitoringu, który dodatkowo wzmacnia bezpieczeńswo naszych Mieszkańców.

 

Opiekujemy się Seniorami ze wszystkimi schorzeniami typowymi dla okresu starczego takimi jak demencja, otępienie, stany po udarze, złamaniach, choroba ALzheimera. Przyjmujemy osoby zarówno chodzące jak i leżące. Prowadzimy rehabilitację usprawniającą. Zapewniamy sprzęt pomocniczy (wózki, kule, balkoniki) i profilaktykę przeciwodleżynową. 

 

W ramach pobytu oferujemy:

 

- całodobową opiekę wykwalifikowanych pielęgniarek i opiekunek

- opiekę lekarza internisty

- konsultacje lekarzy specjalistów

- zajęcia rehabilitacyjne

- terapię zajęciową,

- opiekę psychopedagogiczną

- edukację zdrowotną

- transport sanitarny

- opiekę duszpostaerską

- pranie odzieży osobistej

- pomoc w załatwianiu spraw urzędowych

- pomoc w zakupie leków i środków higienicznych

 

Dla Rodzin naszych Podopiecznych jesteśmy w pełnej dyspozycji i kontakcie 24 godz na dobę i umożliwiamy nieograniczone wizyty.