Majówka 2019 we Wrocławiu: 11 propozycji dla seniorów

Majówka 2019 we Wrocławiu: 11 propozycji dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Majówkę spędzasz we Wrocławiu? To miasto jest pełne atrakcji dla osób w różnym wieku - od dziecka do seniora! Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie na spędzenie majówki 2019 we Wrocławiu.

Majówka z kulturą


Interesujesz się kulturą i sztuką? W czasie majówki 2019 zobacz propozycje od tych instytucji:

 

1. Muzeum Narodowe


Z wystaw czasowych, w tej chwili do zobaczenia jest “Malarz. Mentor. Mag. Otto Mueller a środowisko artystyczne Wrocławia” (wystawa dostępna od 9 kwietnia do 30 czerwca 2019). Pamiętaj, że Muzeum jest nieczynne 3 maja 2019.

 

2. Centrum Historii Zajezdnia


Dla miłośników historii w Centrum Zajezdnia w na okres 1-5 maja 2019 zaplanowane są różne atrakcje: warsztaty dla dzieci, zabawy sportowe i inne. Ponadto w tych dniach będzie bezpłatne wejście na wystawę główną „Wrocław 1945-2016” ze specjalnie przygotowanymi ścieżkami zwiedzania.

 

3. Hydropolis


To miejsce wyjątkowe, ukazujące wodę z różnych, fascynujących perspektyw. Na wystawach wykorzystane są technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe.

 

Majówka dla miłośników zwierząt


Wrocław to miasto, w którym kryje się wiele gatunków zwierząt egzotycznych. Gdzie można je spotkać?

 

4. ZOO, Afrykarium


We wrocławskim ZOO znajduje się ok. 12 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków! Wyjątkowym miejscem jest Afrykarium, prezentujące różnorodne ekosystemy wodne Afryki.

 

5. Tajemnicza Grota, Pawilon Zwierząt Nocnych


Czyli miejsce, gdzie można oglądać zwierzęta nocne: węże, pająki, żaby, straszyki i inne. Pawilon urządzony klimatycznie, na pewno zrobi na Tobie wrażenie!

 

6. Kot Cafe, ul. Dubois 25

 

Klimatyczna kawiarnia, w której mieszkają koty. Można napić się pysznej kawy i zjeść ciastko w mruczącym towarzystwie.

 

Zobacz: 4 powody, by spędzać czas w towarzystwie zwierząt

 

Majówka na świeżym powietrzu

 

7. Fontanna multimedialna


Już 4 maja 2019 nastąpi otwarcie sezonu. O określonych godzinach będzie można oglądać wodne widowiska z tłem muzycznym. Niesamowite wrażenie artystyczne gwarantowane!

 

8. Park Południowy


Największy park Wrocławia, daje możliwość do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Położony jest w dzielnicy Krzyki, na osiedlu Borek.

 

Przeczytaj też: Senior na emeryturze: jak aktywnie spędzić czas wolny?

 

Majówka z wnukami


Spędzasz majówkę 2019 we Wrocławiu w towarzystwie wnuków? Oto propozycje, które dzieciom pozwolą się wyszaleć, a Tobie - wypocząć na świeżym powietrzu:

 

9. Park Mamuta


Park na Oporowie, w którym największą atrakcją jest właśnie Mamut: konstrukcja do wspinania się i zjeżdżania dla dzieci. W parku znajdują się również inne urządzenia rekreacyjno-sprawnościowe.

10. Ogród Staromiejski

Ogród Staromiejski to zielona oaza w centrum Wrocławia, w sąsiedztwie Teatru Lalek. Na terenie ogrodu znajduje się plac zabaw oraz piękna, kolorowa karuzela dla dzieci.

 

11. Trasa krasnali


Mówiąc o majówce z wnukami, nie można oczywiście zapomnieć o spacerze trasą krasnali wrocławskich. Jest ich już ponad 300!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe