Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu

Marsz Nordic Walking dla seniorów w Poznaniu
Drukuj Skomentuj

Aktywni seniorzy z Wielkopolski mają szansę pokazać innym swoją pasję do uprawiania sportów. Już za kilka dni w Poznaniu stratuje I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat.

Życie na emeryturze to czas, który można poświęcić swoim pasjom lub odkrywać nowe zainteresowania. Seniorzy, którzy interesują się Nordic Walkingiem lub dopiero chcą zacząć przygodę z tym sportem, mają szansę, by spotkać inne osoby podzielające ich zdanie!

Dowiedz się więcej o zasadach ćwiczeń Nordic Walking, zobacz: Nordic Walking dla seniorów

Już 18 maja 2014 r. nad poznańskim Jeziorem Malta startuje I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking! Mogą wziąć w nim udział wszystkie osoby po 50 roku życia - nie tylko z Poznania czy województwa wielkopolskiego, ale z całej Polski. Seniorzy mogą zabrać ze sobą również osoby towarzyszące, czyli dzieci, wnuki oraz przyjaciół. Wszystkich czeka wspaniała zabawa oraz odrobina sportowej rywalizacji.

Uczestnicy marszu przejdą przyśpieszony kurs Nordic Walkingu. Profesjonalni instruktorzy zaprezentują podstawowe techniki i zasady poruszania się, a podczas marszu będą korygować ewentualne błędy i udzielać rad.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00, a jej uczestnicy będą musieli okrążyć całe Jezioro Malta! W programie znalazły się również dodatkowe atrakcje, takie jak: pokazy Tai Chi oraz bezpłatne badania i konsultacje lekarskie. Dla uczestników imprezy przygotowano konkurs, w którym do wygrania jest wiele atrakcyjnych nagród, w tym wyjazdy do Hiszpanii, bilety do kina czy bony upominkowe.

Planujesz wyjazd? Sprawdź, jakie kierunki proponowane są seniorom, wejdź: Wiosenne wakacje dla seniora

I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking to wspólna inicjatywa Biura Podróży Funclub, Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

 

Źródło: funclub.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe