Mezoterapia igłowa - przydatna w walce ze starzeniem się skóry

Mezoterapia igłowa - przydatna w walce ze starzeniem się skóry
Drukuj Skomentuj

Mezoterapia igłowa to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność. Jest przydatny w walce ze starzeniem się skóry, ale również w likwidacji przebarwień, słabych i wypadających włosów czy cellulitu. 

Mezoterapia igłowa – na czym polega?


Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na  na iniekcji substancji aktywnych, takich jak kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne, bezpośrednio do skóry właściwej rejonu ciała poddanego zabiegowi. Zabieg ten jest wykonywany przez lekarza, który wprowadzaja odpowiednio dobrany preparat przy pomocy strzykawki o cienkiej igle (bądź specjalnego pistoletu). Nakłucia oddalone są od siebie o 0,5 do 1,5 cm.

 

Sprawdź także: Cytologia - kiedy wykonać badanie?


Czas trwania tego zabiegu to średnio od 30 do 60 minut i najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (skóra znieczulana jest specjalnym kremem bądź sprayem).


Mezoterapia igłowa pozwala na uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów w skórze, poprawia mikrokrążenia, stymulujea komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych i wzmacnia naskórek.
Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również w redukcji cellulitu lub w przypadku nadmiernego wypadania włosów i łojotoku.

 

Mezoterapia igłowa – ile kosztuje?


Zabieg ten nie należy do najtańszych, ale jak twierdzi wiele osób, jest wart swojej ceny. Koszt zabiegu uzależniony jest od różnych czynników: użytego preparatu, obszaru poddanego zabiegowi, ilości zabiegów w serii.  Pojedynczy zabieg, który ma odmłodzić skórę pod oczami to koszt około 300 złotych, ale w większości przypadków ceny zabiegów kształtują się powyżej 500 złotych.

 

Czytaj również: Ponowne wyliczenie emerytury - jak to zrobić?

 

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania


Przeciwskazania do mezoterapii igłowej to:

 

  • alergia na preparaty stosowane podczas zabiegu,
  • infekcje skóry, stany zapalne, takie jak trądzik czy opryszczka,
  • cukrzyca,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe (do 5 lat od wyleczenia),
  • zaburzenia krzepliwości krwi i przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
  • ciąża i okres laktacji,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych.Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!