Miód i jego zdrowotne właściwości

Miód i jego zdrowotne właściwości
Drukuj Skomentuj

Aby na dłużej zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie, seniorzy powinni sięgać po naturalne produkty. Do jednych z najlepszych zalicza się miód! Jest bowiem nie tylko smaczny, ale jego lecznicze właściwości są doskonale wpływają na zdrowie seniora.

Osoby starsze, którym zależy na tym, by nie zażywać dużej ilości leków, gdy nie jest to konieczne, powinny poznać lecznicze właściwości miodu. Można powiedzieć, że ta naturalna substancja działa globalnie – zwalcza bakterie, wspomaga gojenie ran, usprawnia pracę serca i ożywia mózg!

 

Właściwości lecznicze miodu


Miód zaliczany jest do naturalnych antybiotyków, do czego przyczynia się działająca bakteriobójczo inhibina oraz nadtlenek wodoru. Zwalczają one gronkowca złocistego oraz paciorkowce odpowiedzialne za próchnicę zębów. A dzięki glukozie pobudza do pracy szare komórki.


Zobacz, jak skutecznie poprawić pamięć, wejdź: 4 sposoby na poprawę pamięci seniora

Miód wykazuje również inne właściwości lecznicze. Przede wszystkim przyspiesza gojenie się ran. Powinny go także zażywać osoby, które zmagają się z dolegliwościami układu trawiennego – wrzodami żołądka oraz biegunkami. Dzięki właściwościom leczniczym miodu obniża się ciśnienie krwi, a procesy miażdżycowe zostają spowolnione.

Jakby tego wszystkiego było mało, miód doskonale sprawdza się jako środek kojący nerwy i działający nasennie. Jest również niezastąpiony podczas przeziębienia.

Masz kłopoty ze snem? Dowiedz się, jak im zaradzić, zobacz: 5 sposobów na kłopoty ze snem

 

Jak rozpoznać prawdziwy miód?


Coraz trudniej kupić jednak prawdziwy miód – jeśli nie ma się zaprzyjaźnionego pszczelarza, jest to nawet bardzo trudne. Przede wszystkim należy sprawdzić kraj pochodzenia. Jeżeli na etykiecie znajduje się informacja, że słoik zawiera mieszankę miodów z krajów Unii Europejskiej i spoza niej, wtedy lepiej odstawić go na półkę. Najlepiej wybierać produkty z polskich pasiek.

Miód można rozpoznać także po smaku, chociaż w sklepie jest to raczej trudne. Ten oryginalny, oprócz słodyczy, pozostawia w ustach uczucie lekkiego pieczeni, a także delikatnego drapania w gardle.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe