Najlepsze gry dla seniorów

Najlepsze gry dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Pandemia koronawirusa zdecydowanie sprzyja spędzaniu czasu w domu. Okazuje się jednak, że wcale nie musi być to takie nudne! Zachęcamy wszystkich seniorów do tego, by wspólnie z najbliższymi spróbowali swoich sił w grach karcianych. Okazuje się, że na rynku jest naprawdę wiele interesujących tytułów, które mogą przypaść do gustu osobom starszym.

 

Fits


Fits to gra logiczna, która wielu seniorom przypomni stare dobre czasy. To nostalgiczny powrót do lat 90., kiedy to tego rodzaju gry podbijały rynek. W tej grze, podobnie jak w słynnym Tetrisie, należy zsuwać klocki w dół rampy, a gracze muszą je jak najlepiej dopasować. Piękne kolory, misterne wykonanie zachwyci graczy w każdym wieku. Świetnie sprawdzi się jako zabawa w pojedynkę lub w większym gronie.

 

Sprawdź także: Kroplówka w domu - co trzeba wiedzieć?

 

Ryzyk Fizyk


Ryzyk Fizyk to jedna z najpopularniejszych gier quizowych na świecie. Proste zasady, ale przede wszystkim zabawne, intrygujące, zaskakujące pytania to coś, w czym zakocha się każdy, kto choć raz w nią zagra. Co więcej, gra ta wprowadza wspaniałą nutkę rywalizacji. Wygra ten, kto w odpowiednim momencie zaryzykuje i zgarnie wszystkie obstawione żetony. Najlepsze jest to, że wcale nie musisz być ekspertem w każdej dziedzinie, by wygrać!

 

Czytaj również: Jak spędzać wolny czas z osobą starszą?

 

 

Wtedy, kiedy


Wtedy, kiedy to wyjątkowa gra karciana – bestseller na światową skalę! Idealna propozycja dla miłośników historii, ale nie tylko. Każdy gracz tworzy w tej grze swoją własną linię czasu, dokładając do niej kolejne wydarzenia. Aby wygrać, nie trzeba znać dokładnych dat, wystarczy potrafić ułożyć je chronologicznie.  To niezwykle prosta gra, w której każdy, niezależnie od wieku, bawi się, ryzykuje i poznaje różne ciekawostki historyczne! Gwarantujemy, że wiele razy będziesz zaskoczony!

 

 

Czytaj także: Zdrowe zupy dla seniora - przepisy

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!