Najlepsze seriale dla seniora podczas kwarantanny. TOP 4

Najlepsze seriale dla seniora podczas kwarantanny. TOP 4
Drukuj Skomentuj

Seniorze! Nie wiesz co zrobić z wolnym czasem? Jeśli tak to koniecznie zajrzyj do naszej senioralnej listy najchętniej oglądanych seriali ostatnich lat. W rolach głównych: prawdziwa miłość oraz uknuta intryga.

Przymusowy pobyt w domu zmusza nas do poszukiwania nowych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Jeśli jesteś fanem seriali albo dopiero zaczynasz swoją przygodę z fabularnymi opowieściami to koniecznie zapoznaj się z naszą propozycją 4 najlepszych seriali dla seniora ostatnich lat. Gotowi? To zaczynamy!

 

 

1. Wspaniałe stulecie

 

Wspaniałe stulecie to turecki serial telewizyjny, produkowany w latach 2011-2014. W Polsce serial został wyemitowany po raz pierwszy przez TVP1 6 października 2014 r. i zakończył się 12 kwietnia 2016 r. Serial wzbudził kontrowersje wśród muzułmanów, którzy odrzucili przedstawione w serialu prywatne życie sułtana.

Fabuła opiera się na historii panowania Sulejmana Wspaniałego, który doprowadził Państwo Osmańskie do szczytu potęgi. Po śmierci swojego ojca, młody Sulejman obejmuje władzę w Turcji. Jego najbliższym przyjacielem jest sokolnik Ibrahim z Pragi, który jest chłodno przyjmowany na dworze sułtana. Pewnego dnia sułtan spotyka w haremie pochodzącą z Rohatynia Aleksandrę. 

 

Wspaniałe stulecie skupia się głównie na życiu w haremie oraz pałacowych intrygach. Dotychczasowa żona władcy, Mahidevran rywalizuje z Hurrem o względy sułtana. Miłość i spisek przeplata się z historią Imperium Osmańskiego. 

Czy młoda Hurrem uwiedzie Sulejmana? Czy kobieta jest w stanie wpłynąć na losy sułtana? Przekonajcie się o tym sami, oglądając Wspaniałe stulecie!

 

 

2. Więzień miłości

 

Oto kolejna turecka propozycja, osadzona tym razem w czasach współczesnych. Ayse i Omer są kochającym się rodzeństwem. Ayse jest romantyczką i pragnie szczęścia dla brata. Z kolei Omer jest “wolnym strzelcem”. Jednak gdy chłopak dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie siostry, pragnie zrobić wszystko aby ją uszczęśliwić. Zawiera on umowę z Zehrą, kobietą która desperacko potrzebuje pieniędzy, w zamian za bycie z nią w związku małżeńskim aż do śmierci swojej siostry.

Jednak czy Ayse jest faktycznie chora? Czy Omar pokocha Zehrę po 6 miesiącach udawanego związku? Sprawdźcie sami oglądając Więźnia miłości.

 

 

3. Tylko z Tobą

 

Tylko z Tobą to opowieść o przeżyciach młodego i bogatego biznesmena ze Stanbułu - Yigita Kozana. Mężczyzna nigdy nie wierzył w prawdziwą miłość. Pomimo tego, iż nie kocha swojej wybranki, poślubia córkę swojej ciostki Iclal. Z czasem mężczyzna ma dość sztucznego układu i żąda rozwodu. W wyniku sprzeczki kobieta powoduje wypadek samochodowy i wpada w 3 letnią śpiączkę. Wówczas bogacz zatrudnia gosposię domową - piękną i niewinną Nur, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Yigit ukrywa swój związek z Iclal. O tym, czy kobieta dowie się o tajemnicy swojego kochanka, przekonacie się oglądając Tylko z Tobą.

 

 

4. Zniewolona

 

Zniewolona to ukraiński serial, który został wyświetlony podczas festiwalu w Cannes. Główną bohaterką serialu jest piękna i młoda Katierina Wierbickaja, która pomimo wykształcenia walczy o odzyskanie wolności. Dzięki wychowaniu przez swoją szlachciankę Czerwińską, kobieta zna języki obce, gra na fortepianie i maluje. W pewnym momencie urodzona w niewoli Katierina zaczyna rozumieć, że ani talenty ani pozycja nie poprawią jej losu. Wszyscy bowiem wiedzą, że jest ona własnością najbogatszego ziemianina w Nieżynie, Piotra Czerwińskiego.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)