Najpiękniejsze kwiaty na balkon wiosną

Najpiękniejsze kwiaty na balkon wiosną
Drukuj Skomentuj

Uwielbiasz ozdabiać swój dom i balkon pięknymi roślinami? Okazuje się, że wcale nie musisz czekać do lata, by twój balkon zyskał nowe życie. Poniżej przedstawiamy listę najpiękniejszych wiosennych kwiatów balkonowych. Spraw, by twój balkon rozbłysnął jak najszybciej!Rośliny cebulowe


Jeśli chcesz, by twój balkon jak najszybciej zachwycał pięknymi kwiatami, zdecyduj się na rośliny cebulowe. Wczesną wiosną można znaleźć w sklepach bardzo wiele różnorodnych gatunków, które dość szybko zaczną cieszyć twoje oko. Pierwszymi kwiatami, na które warto się zdecydować, są krokusy. Z czasem dołączą do nich żonkile czy hiacynty.

 

Sprawdź również: Zawał serca a witamina C - mają coś wspólnego?

 

Wiosenne kwiaty na balkon


Wiosną świetnie sprawdzą się takie kwiaty jak bratki, stokrotki i niezapominajki. Kwiaty te, odpowiednio wyeksponowane, potrafią wyglądać naprawdę efektownie.


Jeśli uwielbiasz balkony przepełnione pelargoniami – nie musisz czekać do lata. Wiosennym odpowiednikiem pelargonii są prymulki kubkowate.

 

Czytaj także: Co warto pić przed snem?

 

Jak wyeksponować kwiaty na balkonie?


Jeśli zależy ci na pięknym balkonie, który będzie cieszył nie tylko twoje oczy, ale również przechodniów, możesz dać ponieść się wyobraźni. Sposobów na piękne wyeksponowanie kwiatów jest wiele. Możesz spróbować zasadzić kwiaty w dużych wiklinowych skrzynkach lub kolorowych, szklanych doniczkach.

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!