Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji

Najpopularniejsze gry dla seniora online. 5 propozycji
Drukuj Skomentuj

Kolejny tydzień spędzony w izolacji nie jednej osobie dał się we znaki. Jeśli zatem masz dużo wolnego czasu i się nudzisz, zachęcamy do zagrania w nowe odsłony kultowych gier. Dzięki internetowemu połączeniu możesz stawać w szranki z osobami z całej Polski nie wychodząc z domu!

Poniżej prezentujemy nasze propozycje gier, w które możesz zagrać zupełnie za darmo. Większość z nich to odpowiedniki dobrze Ci znanych gier planszowych oraz karcianych. Jeśli nigdy nie korzystałeś/aś z takiej formy rozrywki to koniecznie musisz spróbować. Poznaj najpopularniejsze gry dla seniora online!

 

1. Szachy

 

Jeśli myślałeś, że w szachy można grać tylko z drugą osobą “na żywo” to jesteś w błędzie. Oto nowa odsłona znanej przez wszystkich gry, w której przeciwnikiem jest komputer. Sterowanie szachami jest bardzo proste, wystarczy kliknąć na wybrany pionek, a następnie wybrać, proponowane szarym kółkiem, miejsce na planszy. Dostępne są również opcje takie jak “Nowa partia”, “Wskazówka”, “Poprzedni ruch”, “Kolejny ruch’. 

 

Zaletą grania w internetowe szachy są szybkie odpowiedzi przeciwnika (patrz komputera) a także obliczanie, który przeciwnik zajmuje aktualnie lepszą pozycję na planszy. Obliczenia te są zobrazowane na przesuwającym się, czarno-białym pasku, który zobaczyć można pod nazwą “Komputer”. 

Gra dostępna na stronie chess.com/pl/play/computer

Gotowy/a na szachowe łamigłówki?

 

 

2. Pasjans

 

Pasjans to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych zajęć seniorów. Mało kto wie, że początki tej gry wywodzą się z dawnego obyczaju wróżenia z kart. Pierwsze ułożenia pasjansa notowane są we Francji w XVII w. Przed rewolucją francuską pasjanse były szczególnie popularne w środowiskach nudzących się dam dworskich oraz więźniów. W czasie wojen napoleońskich, pasjans stał się znany w niemal całej Europie, w tym również w Polsce.

 

Jeśli nie posiadasz kart, możesz ułożyć pasjansa za pośrednictwem Internetu. Wystarczy wejść na stronę pasjans-online..pl i układać pasjansa. 

 

Nie wiesz jak? Już tłumaczymy! Pasjans ma na celu ułożenie czterech stosów kart na brązowych polach. Karty muszą być ułożone w kolejności od asa do króla, tzn. A-2-3-4-5-6-7-8-9-10-J-D-K. Karty należy przekładać pojedynczo lub w grupach (jeśli ułożone są w kolejności) między kolumnami, jeśli różni się ona kolorem i jest kartą niższą o 1 oczko. Na spodzie każdego stosu musi leżeć as.

Pasjans jest grą dość trudną, jednak łatwo się w nią “wciągnąć”. Polecamy!

 

 

3. Warcaby

 

Warcaby tochyba najodprężająca gra, jaka tylko istnieje. Jej zasady są dziecinnie proste: na planszy dysponujemy 12. pionkami, które poruszają się tak samo -  na skos i tak samo biją pionki przeciwnika. Celem tej gry jest wyeliminowanie wszystkich pionków innego gracza.

 

Na stronie kurnik.pl/warcaby można zagrać w warcaby w inną osobą. Aby spróbować tej gry wystarczy wejść na wyżej wymienioną stronę internetową, a następnie kliknąć “nowy stół do gry” bądź znak “>>” przy nazwie użytkownika. Po wybraniu drugiej opcji należy zająć miejsce, klikając szary prostokąt z “#1” bądź “#2”. Ponadto, dostępna jest możliwość wysyłania wiadomości dla przeciwnika, dzięki nieco niżej umieszczonemu chatowi. 

 

 

4. Krzyżówki

 

Kto nie kocha krzyżówek, szczególnie w leniwe popołudnia czy spokojne wieczory? Te krzyżówki z pewnością Ci się spodobają! Ich autorem jest dobrze znany wszystkim krzyżówkomaniakom, największy wydawca krzyżówek w Polsce czyli Technopol. Wchodząc na stronę technopol.pl/krzyzowka_dnia, otrzymujemy darmowe krzyżówki do wypełnienia za pomocą komputera.

 

Aby wpisać daną frazę, należy zlokalizować jej miejsce na krzyżówce, a następnie kliknąć w określone okienko i wpisać w nim literę hasła. Dzięki podświetleniu na zielono można zobaczyć, w jakiej pozycji wpisujemy hasło (pionowej bądź poziomej). Dzięki funkcji “SPRAWDŹ” można upewnić się, czy wszystkie odgadnięte hasła zostały poprawnie wpisane, zaś “LOSUJ PONOWNIE” pozwala na zmianę krzyżówki.

 

 

5. Candy Crush Saga

 

Candy Crush Saga to gra najmłodsza, ze wszystkich propozycji. Cieszy się ona popularnością wśród seniorów, dzięki pięknej grafice oraz logicznych zasadach gry.

 

Celem Candy Crush Saga jest tak ustawienie określonych słodyczy na planszy, aby w całości utworzyły pionowy bądź poziomy wzór. Im jest on większy, tym więcej punktów się zdobywa. Aby przesunąć określony obiekt należy kliknąć na niego, a następnie kliknąć na obiekt, z którym chcemy zamienić miejscami. Uwaga, określony obiekt można przesunąć tylko o jedno oczko. Jeśli chcesz spróbować, wejdź na stronę: king.com/game/candycrush i naciśnij “Play”.

 

Powodzenia!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!