Naturalne sposoby walki z nadciśnieniem u seniorów

Naturalne sposoby walki z nadciśnieniem u seniorów
Drukuj Skomentuj

Na nadciśnienie najczęściej cierpią mężczyźni po 60. roku życia. Objawy nadciśnienia nie są do końca znane, ale do podejrzeń o podwyższone ciśnienie może skłaniać: poranny ból z tyłu głowy, bezsenność, zaczerwieniona twarz i szyja, nadpobudliwość, czasami nawet kołatanie serca. Nadciśnienie należy monitorować i leczyć.

Olej lniany

 

Jednym z preparatów działających na nadciśnienie jest olej lniany. Jego regularne zastowanie zapobiega powstaniu miażdżycy, nadciśnienia, zawałom serca i ich powtarzaniu się, arytmii serca, a także przyczynia się do oczyszczenia naczyń z cholesterolowych złogów. To zasługa wchodzących w skład oleju lnianego kwasów omega-3.


Ziołowe herbatki

 

Ziołowe herbatki są bardzo pomocne w walce z wysokim ciśnieniem u ludzi, u których wysokie ciśnienie pojawia się w czasie stresujących sytuacji. Ich podstawowymi składnikami są: kwiat i owoc głogu, jemioła, ziele serdecznika czy liście poziomki. Bywa w nich też melisa lub korzeń kozłka lekarskiego (waleriana) - czyli rośliny działające uspokajająco.

 

Sprawdź również: I Lubelskie Forum Seniora!


A może to skutek podwyższonego cholesterolu?

 

Często skutkiem wysokiego poziomu cholesterolu, jest podwyższone ciśnienie. W aptekach i sklepach zielarskich znajdziemy mnóstwo specyfików obniżających pozim cholesterolu. Są m.in. herbatki z jemiołą, kwiatem i owocem głogu, korzeniem kozłka, owocem dzikiej róży, czarnego bzu, rutą, liściem poziomki, są także wyciągi z jemioły. Jest siemię lniane, nasiona kozieradki, preparaty z wiesiołka czy po prostu zielona herbata. Znajdziemy tu również preparaty z czosnkiem, przy czym można też po prostu wykorzystywać więcej czosnku w kuchni.


Przyczyną mogą być problemy z nerkami lub nadwaga 

 

Przyczyną nadciśnienia mogą być problemy z nerkami u cukrzyków. z pomocą przyjdą nam soki z żurawiny lub grantu. Tylko te naturalne i  niesłodzone.

 

Do nadciśnienia prowadzi też nadwaga. Warto sięgnąc wtedy po preparaty ułatwiające trawienie, zawierające błonnik, jak również mieszanki wspomagające pracę wątroby i ograniczające wchłanianie tłuszczu przez organizm. W ich składzie znajdziemy m.in. karczochy i ostropest.


Najważniejszy jest ruch!

 

Zapobiegać nadciśnieniu można poprzez prowadzenie zdrowego, aktywnego stylu życia. Jeśli już chorujemy na nadciśnienie, zrezygnujmy ze spożywania tłustych potraw oraz z siedzącego trybu życia. Wprowadźmy za to do naszego domowego posiłku dużą ilość błonnika.

 


Sprawdź także: Czym jest izolatorium?

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!