Nie żyje Bill Gates senior

Nie żyje Bill Gates senior
Drukuj Skomentuj

Zmarł ojciec najbogatszego człowieka na świecie Billa Gatesa. William Henry Gates miał 94 lata. Pokój jego duszy

Chorował na Alzheimera

 

William Henry Gates chorował na Alzheimera.

„Mój ojciec był tym prawdziwym Billem Gatesem” – napisał na Twitterze jego syn twórca Microsoftu, Bill Gates - "Będzie nam go brakowało bardziej, niż możemy teraz wyrazić. Odczuwamy żal, ale też wdzięczność. Odejście mojego taty nie było nieoczekiwane - miał 94 lata, a jego zdrowie pogarszało się - więc wszyscy mieliśmy dużo czasu, aby zastanowić się, jakie mamy szczęście, że mieliśmy tego niesamowitego mężczyznę w naszym życiu przez tyle lat" - napisał Bill Gates. 


Kim był Wiliam Henry Gates?

 

Był założycielem firmy prawniczej Shidler McBroom & Gates (poprzednik K&L Gates ), a także pełnił funkcję prezesa stowarzyszeń zarówno Seattle King County, jak i Washington State Bar. Był również filantropem. Zasiadał również w radzie nadzorczej fundacji Billa i Melindy Gatesów, która odpowiada za wiele projektów mających na celu pomoc ludziom w najbiedniejszych częściach świata. Ważnym z nich jest walka z chorobami, m.in. z malarią. Zmarł w swoim domu na plaży na Hood Canal w stanie Waszyngton w wieku 94 lat.


Kim jest Bill Gates?

 

Bill Gates to amerykański informatyk, przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. W październiku 2019 roku po dwóch latach przerwy ponownie został najbogatszym człowiekiem na ziemi. Według Bloomberg Billionaires Index jego majątek oscyluje wokół 114,7 mld dolarów. 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!