Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie

Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie
Telefon:
748723041,   74872 30 28
Strona WWW:
dps.nowaruda.pl

Lokalizacja:

Adres: Parkowa  20, Nowa Ruda

Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie

Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie - Słupiec przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, którzy saż chorzy przewlekle, somatycznie. Placówka zapewnia kompleksowe wsparcie osobom niepełnosprawnym.

Obiekt spełnia wymagane standardy, określone Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej. Zlikwidowanie barier architektonicznych, w tym zamontowanie windy, umożliwia 80ciu osobom swobodne poruszanie się po dobrze zagospodarowanym terenie, jak również dojazd i dojście do pozostałych budynków.

Posiada dobre warunki mieszkalne zarówno w pokojach jedno- jak i dwu-trzyosobowych. Na terenie DPS jest NZOZ, który świadczy usługi zdrowotne mieszkańcom Domu. Gabinety terapii zajęciowej umożliwiają mieszkańcom aktywne spędzanie czasu. Profesjonalną opiekę zapewnia personel zespołu opiekuńczo- terapeutycznego, a panie kucharki dbają o smaczne i zdrowe posiłki. Mieszkańcy korzystają z imprez integracyjnych z innymi DPS-ami oraz podtrzymują swoją sprawność poprzez uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych.

W Domu personel nie pracuje, tylko wypełnia misję Domu, która brzmi: "Miłość naszych serc, ciepło naszych rąk ofiarujemy wszystkim mieszkańcom."

 

  • Dla kogo: osób przewlekle somatycznie chorych oraz osób przewlekle    psychicznie chorych
  • Liczba miejsc: 80

W sprawie bardziej szczegółowych informacji oraz cen prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy


Serdecznie zapraszamy!