Centrum geriatrii i mieszkania dla seniorów w Łodzi

Centrum geriatrii i mieszkania dla seniorów w Łodzi
Drukuj Skomentuj

Seniorzy z Łodzi mają szansę na nowe centrum geriatrii oraz mieszkania z asystą. Tą sprawą zajmują się dwie spółki z terenu miasta, działające w branży nieruchomości.

Firmy mają już za sobą podpisanie umowy z okręgowym oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża. Zakupią nieruchomości należące wcześniej do niedziałającego już szpitala dermatologiczno-wenerologicznego. Część budynków ma zostać wyburzona – w planach jest zachowanie frontowego gmachu.


W zabytkowym głównym budynku inwestorzy planują centrum geriatrii. Ma powstać także osiedle z dwustoma mieszkaniami asystowanymi przeznaczonymi dla osób starszych. Seniorzy, którzy tam zamieszkają, będą mogli liczyć na kompleksową, całodobową opiekę lekarzy, pielęgniarek oraz rehabilitantów.

 

Osiedla dla seniorów to pomysł, który jest coraz popularniejszy w Polsce! Dowiedz się więcej o tym przedsięwzięciu, wejdź: Osiedla dla seniorów

O powstaniu inwestycji zdecydowała lokalizacja nieruchomości. Znajduje się bowiem pomiędzy halą łódzkiej Atlas Areny, a Domem Pomocy Społecznej „Włókniarz”, ma też dobry dojazd na lotnisko oraz dworzec kolejowy. Działka jest w dużej mierze zalesiona, co na pewno ucieszy przyszłych mieszkańców osiedla, którzy będą mogli cieszyć się otoczeniem zieleni.

Według zapewnień deweloperów inwestycja ma zostać ukończona w ciągu najbliższych trzech lat.

 

Źródło: rynekseniora.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

Słowa kluczowe