Nowe Punkty Opieki Domowej w Lublinie!

Nowe Punkty Opieki Domowej w Lublinie!
Drukuj Skomentuj

Na Czubach i Czechowie Miasto uruchamia kolejne Punkty Opieki Domowej w Lublinie. Coraz więcej seniorów skorzysta z gorących posiłków.

Cel? - pomoc lubelskim seniorom

 

Naszym priorytetem jest pomoc lubelskim seniorom w bezpiecznym, codziennym funkcjonowaniu. Dlatego stale modyfikujemy i uzupełniamy nasz system usług o rozwiązania odpowiadające najpilniejszym potrzebom tej grupy mieszkańców. Jedną z nich, zwłaszcza w dobie pandemii, jest zapewnienie gorących posiłków seniorom, którzy niekiedy z uwagi na stan zdrowia nie mają możliwości ich przygotowania - mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

 


Nowe Punkty Opieki Domowej w Lublinie

 

Do tej pory lubelscy seniorzy mogli  korzystać z pomocy w trzech Punktach Opieki Domowej, działających w ramach Zespołu Ośrodków Wsparcia, w dzielnicach ŚródmieścieKalina oraz LSM. W związku z tym, że cieszą się dużym zainteresowaniem, Miasto rozszerzyło ofertę o kolejne dzielnice - dwa nowe Punkty powstały na Czubach i Czechowie. Wsparcie w ramach nowo utworzonych punktów jest adresowane do samotnych mieszkańców powyżej 60 roku życia, mających trudności w samodzielnym, codziennym  funkcjonowaniu, w szczególności w zakresie przygotowania posiłków.


Szczegółowe informacje pod numerem telefonu

 

Już w tym momencie obiady dowożone są do ponad 200 seniorów. Dzięki rozszerzeniu oferty z pomocy skorzysta kolejnych 100 osób.

 

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udzielenia pomocy oferowanej przez Punkty Opieki Domowej można uzyskać w Zespole Ośrodków Wsparcia, pod numerami telefonów: 81 466 55 60, 81 466 55 61, 81 466 55 62 oraz 81 466 55 63, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 15.00.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!