Nowe rozporządzenie z 22 lutego. Zmiany w sprawie uzdrowisk!

Nowe rozporządzenie z 22 lutego. Zmiany w sprawie uzdrowisk!
Drukuj Skomentuj

Wczoraj, 22 lutego rząd opublikował nowe rozporządzenie w sprawie obostrzeń. Co ciekawe rozporządzenie wchodzi w życie już 23 lutego. Co zmieni się w sprawie uzdrowisk i sanatoriów w Polsce?

Uzdrowiska zostały otwarte

 

Rozporządzenie z dnia 23 lutego 2021 roku uchyla ograniczenia w lecznictwie uzdrowiskowym

 

"Warunkiem rozpoczęcia stacjonarnej rehabilitacji leczniczej w ośrodku rehabilitacyjnym czy turnusu leczniczo-profilaktycznego ma być negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Testy te mają być refundowane przez NFZ.

 

Sprawdź także: Bardzo widoczne zmarszczki na czole oznaczają wyższe ryzyko chorób serca!

 

Sanatorium a uzdrowisko

 

Sanatorium to: "Zakład lecznictwa uzdrowiskowego wykorzystujący walory rekreacyjne, przyrodnicze i naturalne, takie jak: wody mineralne, wody termalne, borowina, ozon, radon, sole mineralne oraz inne czynniki biofizyczne środowiska wywierające korzystny wpływ na organizm człowieka".

Uzdrowisko natomiast to: "miejscowość dysponująca naturalnymi czynnikami leczniczymi, do których zalicza się wody mineralne oraz właściwości klimatyczne. Warunkiem powstania miejscowości uzdrowiskowej jest występowanie walorów przyrodniczych."


Sprawdź również: Depresja u Seniora. Jak opiekunka może pomóc? 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!