Nowe skierowania do sanatorium - co warto wiedzieć?

Nowe skierowania do sanatorium - co warto wiedzieć?
Drukuj Skomentuj

Nowe skierowania do sanatorium weszły w życie 1 stycznia 2023 roku. O czym powinni pamiętać seniorzy, którzy planują podreperować sobie zdrowie w jednym z polskich sanatoriów? Podpowiadamy.

Nowe skierowania do sanatorium – elektroniczne skierowania


Od 1 stycznia obowiązują nowe skierowania do sanatorium. Od początku roku skierowania będą wystawiane w formie elektronicznej. Nie oznacza to jednak, że papierowa forma odejdzie w zapomnienie. E-skierowanie będzie wystawiane i potwierdzane w systemie informacji medycznej (SIM), a wersja papierowa będzie działać w taki sam sposób jak do tej pory.

 

Sprawdź także: Dofinansowanie do okularów NFZ 2023 - co warto wiedzieć?


E-skierowanie, wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, będzie przekazywane, za pośrednictwem SIM, do oddziału wojewódzkiego NFZ. Co więcej, pacjent będzie mógł otrzymać informację o skierowaniu w Internetowym Koncie Pacjenta oraz za pomocą wiadomości SMS lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Czytaj również: Jak dobrać okulary do czytania? Te wskazówki pozwolą ci dobrać idealne szkła

 

Skierowanie do sanatorium – papierowa forma


Osoby starsze, które nie mają dostępu do Internetu i nie mają Internetowego Konta Pacjenta, mają prawo do uzyskiwania powiadomień pisemnych z NFZ. Skierowania w formie papierowej nie zostaną zlikwidowane do 30 czerwca 2023 roku, ale po tym terminie nie będą już obowiązywać.

 


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!