Nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej w Zakopanem

Nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej w Zakopanem
Drukuj Skomentuj

W zakopiańskim Szpitalu im. dr. Chałubińskiego powstał nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej, zaopatrzony w nowoczesne sale zabiegowe i dwadzieścia łóżek dla chorych. Szpital podpisał już kontrakt na leczenie z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dyrektor szpitala, Regina Tokarz oznajmiła, że dzięki inwestycji pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego miejsca, w którym dzięki kompleksowej opiece szybko powrócą do zdrowia. Każda osoba, zmagająca się z chorobą serca otrzyma specjalistyczną pomoc - od poradni przez zabiegi, po końcową rehabilitację.

 

Warto wspomnieć, że oprócz dwu i trzysobowych sal, nowy oddział posiada miejsce przeznaczone specjalnie do edukacji z zakresu dietetyki, czy leczenia chorób współtowarzyszących, a także ośrodek rehabilitacji wyposażony w nowoczesne sprzęty. Realizacja inwestycji kosztowała 3 mln zł i została zrealizowana ze środków własnych szpitala. 

 

- (...) Rehabilitacja kardiologiczna stanowi naturalną kontynuację leczenia pacjenta, w ramach której będziemy również kompleksowo edukować chorych, a poprzez konsultacje ze specjalistami takimi jak dietetycy i diabetolodzy, będziemy mogli opracowywać najbardziej efektywne i indywidualne programy leczenia - mówiła dr Małgorzata Czaplińska, zastępca dyrektorki do spraw lecznictwa zakopiańskiego szpitala.

 

źródło: www.rynekseniora.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe