Zakład Opiekuńczo - Leczniczy Dom Rodzinny

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy Dom Rodzinny
Telefon:
697027865,   22775 22 05
Ocena:
4.2
Strona WWW:
www.domrodzinny.pl

Lokalizacja:

Adres: Przytorowa 1, Nowy Dwór Mazowiecki

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy Dom Rodzinny

Nasz ośrodek znajduje się w Nowym Dworze Mazowieckim (39 km od Warszawy). Został stworzony z myślą o komforcie i najwyższej jakości usług dla Twoich bliskich z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.

 

 • Budynek łączy tradycję z nowoczesnością (został rozbudowany po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków)
 • Jest trzykondygnacyjny, ale w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (posiada: windy, podjazdy, systemy przeciwpożarowe, alarmy przywoławcze oraz kamery)
 • Na terenie obiektu znajduje się ogród, w którym pacjenci w okresie letnim mogą spędzać czas na świeżym powietrzu i ogród zimowy, w którym pensjonariusze mogą obcować z przyrodą, nawet w bardzo chłodne dni.
 • Posiadamy też: dużą świetlicę, podręczną bibliotekę z wygodną kanapą, fotelem, stolikami oraz dystrybutorem z gorącą lub zimną wodą na każdym piętrze z kącikiem do odpoczynku.

 

Dysponujemy 80-ma pokojami:

 • 1, 2 i 3-osobowymi, dobrze wyposażonymi; z węzłem sanitarnym.
 • Większość pokoi ma TV.

 

Rehabilitacja:

 

Rozbudowa placówki pozwoliła na polepszenie standardu prowadzonej terapii z zakresu rehabilitacji społecznej. Jedną z podstawowych form aktywności, wspomagającej proces rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych przebywających w naszym Zakładzie, jest uczestnictwo w terapii zajęciowej, która realizuje swoje cele poprzez odpowiednie techniki zmierzające do rozwijania umiejętności wykonywania czynności dnia codziennego i psychofizycznych sprawności.

 

 • Nowa sala terapii zajęciowej charakteryzuje się większą powierzchnią, co umożliwia uczestniczenie w terapii większej liczby osób.
 • Dostosowane do wysokości wózków stoły pozwalają na precyzyjne wykonywanie zadań.
 • To pomieszczenie stało się nie tylko miejscem doskonalenia czynności samoobsługowych, ale także obszarem, w którym nasi pacjenci mają stworzone warunki, by komunikować się, zawierać znajomości, integrować się poprzez gry i zabawy dostarczające wielu przyjemnych wrażeń.

 

W sali terapii zajęciowej wykorzystywane są:

 • aparaty manualne do ćwiczeń precyzyjnych ruchów dłoni,
 • tablice do nauki pisania i czytania,
 • drewniane plansze, klocki, puzzle, farby, kredki, masa solna,
 • i wiele innych przyborów.

 

 

Terapia zajęciowa prowadzona jest w formie indywidualnej lub grupowej. Stosowane są m.in. metody oddziaływań takie jak:

 • arteterapia, ergoterapia, socjoterapia.

 

Prowadzone są też zajęcia edukacyjne, indywidualne i grupowe.

Organizowane są imprezy okolicznościowe.

 

 • Dysponujemy dwiema kabinami UGUL, stołami do masażu i rehabilitacji. Dostępne są również pionizatory, atlas do ćwiczeń siłowych i dwa rowery stacjonarne.

 

 • Pozostały niezbędny sprzęt w codziennej terapii osób przebywających w naszym zakładzie do kinezyterapii to: rotory do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych z łatwą regulacją oporu, materace, poduszki sensomotoryczne, piłki gimnastyczne, taśmy i drabinki rehabilitacyjne.

 

Celem rehabilitacji jest przygotowanie pacjentów do życia z chorobą oraz w miarę możliwości właściwego funkcjonowania społecznego a zajęcia praktyczne są prowadzone w oparciu o diagnozę lekarską, istniejące deficyty i potrzeby pacjenta.

 

Program realizowany jest na podstawie współpracy rehabilitantów, psychologów, terapeutów zajęciowych, logopedy, a także współpracy z rodziną pacjenta.

 

Wyżywienie:

 

Posiadamy dobrze wyposażoną kuchnię, posiłki w naszej placówce przygotowujemy według tradycyjnej kuchni polskiej z uwzględnieniem zaleceń lekarzy, dietetyków. Nasze panie kucharki dokładają wszelkich starań, aby potrawy były nie tylko smaczne, ale również ładnie podane.

 

Głównym celem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Dom Rodzinny” jest to, by pensjonariusze jedli zdrowo, ale z uwzględnieniem walorów smakowych. Troszczymy się o to, by podawane przez nas potrawy nie były monotonne, a nasi pacjenci jedli je z przyjemnością.

 

Cennik obowiązujący od początku 2019r., 70% renty lub emerytury ze skieorwaniem lub prywatnie:

 

Pokój dwu i trzyosobowy - 3500 zł
Pokój jednoosobowy - 4900 zł

* Istnieje również możliwość obniżenia ceny w przypadku wyboru pokoju w tak zwanej starszej części budynku.

 

„Otocz opieką tych, którzy kiedyś opiekowali się Tobą".

Serdecznie zapraszamy do szerszego zapoznania się z naszą Ofertą Specjalną.