Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Słoneczniki

Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Słoneczniki
Telefon:
519541951,713101194
Strona WWW:
www.vitomed.com.pl

Lokalizacja:

Adres: Trzebnicka 43, Oborniki Śląskie

Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Słoneczniki

Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Słoneczniki położony jest w Obornikach Śląskich, wśród dużych kompleksów parkowo-leśnych stwarzających wyjątkowy mikroklimat, którego walory znane i wykorzystane były już w połowie XIX wieku. Oborniki Śląskie to miasto w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie trzebnickim. Położone jest na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 340 i nr 342, 23 km od centrum Wrocławia i 10 km od Trzebnicy.


Właściwości lecznicze obornickiego mikroklimatu wykorzystywał ówczesny właściciel dóbr obornickich Karol Schaubert, który utworzył tutaj pierwszy zakład przyrodoleczniczy. Klimat Obornik Śląskich w istotny sposób poprawia samopoczucie, zdrowie, w szczególności osób ze schorzeniami dróg oddechowych i serca. Nasz Ośrodek jest położony w zabytkowym kompleksie parkowym z własnym ogrodem. Otoczenie zieleni i kwiatów sprawia że pobyt tutaj, oprócz korzyści leczniczych, jest dobrym miejscem wypoczynku i rekreacji.

Oddział Opiekuńczo-Pielęgnacyjny przyjmuje pacjentów wymagających całodobowej opieki pielęgniarskiej i pielęgnacyjnej, za wyjątkiem osób cierpiących na choroby nowotworowe i psychiczne.

Pacjenci przebywają w salach 1, 2 lub 3-osobowych z własnymi węzłami sanitarnymi. Na co dzień przez całą dobę o naszych pacjentów troszczą się doświadczone pielęgniarki i opiekunki medyczne z wieloletnią praktyką. Pełne zaangażowania, serca i uśmiechu. Nad stanem zdrowia pacjentów przez całą dobę czuwają lekarze interniści znający problematykę geriatrii. Ponadto w zależności od potrzeb zapewniamy konsultacje lekarzy specjalistów psychiatry, chirurga, neurologa i psychologa.

W ciągu dnia pacjenci korzystają z planowanych zabiegów rehabilitacyjnych prowadzony przez zespół doświadczonych fizjoterapeutów. Na terenie budynku znajduje się sala dziennego pobytu, zaopatrzona w TV, gdzie w ciągu dnia prowadzone są zajęcia terapii zajęciowej. A co pewien czas odbywają się wieczorki okolicznościowe, przepiękne występy chóru dziecięcego pobliskiej szkoły podstawowej nr 3, występy teatrzyku dziecięcego W pogodne dni nasi pacjenci maja możliwość korzystania z tarasu i spacerów na świeżym powietrzu na terenie ogrodu

Miła i serdeczna atmosfera, profesjonalna opieka, smaczne domowe posiłki powodują, że pobyt u nas daje poczucie bezpieczeństwa, troski i ciepła.