Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie

Opaska bezpieczeństwa dla seniora - może uratować życie
Drukuj Skomentuj

Opaska bezpieczeństwa dla seniora to urządzenie, dzięki któremu możemy zadbać o bezpieczeństwo najbliższej osoby. Doskonale sprawdza się w takich chorobach jak demencja, Alzhaimer, cukrzyca, nadciśnienie czy chorobach kardiologicznych. Skąd ją wziąć i jak dokładnie działa? Podpowiadamy.

Opaska bezpieczeństwa dla seniora – co to takiego?


Opaski bezpieczeństwa dedykowane seniorom posiadają wbudowany przycisk SOS umożliwiający wezwanie pomocy przez samego pacjenta . Mogą to zrobić, ale nie muszą, gdyż działający w tle system monitoringu (pomiar ciśnienia, pulsu, saturacji tlenu) ma za zadanie samodzielnie powiadomić wybrane osoby i ratownictwo medyczne o wykrytych przez siebie nieprawidłowościach.

 

Sprawdź także: Ponad milion polskich seniorów mieszka samotnie


Urządzenie jest na tyle czułe, że wykrywa upadek np. w wyniku zawału lub omdlenia, dzięki czemu chroni pacjenta przed śmiercią.
Co najlepsze, opaska nie wymaga żadnych innych urządzeń. Chętni mogą jednak powiązać ją ze specjalną aplikacją, dzięki czemu na przykład dzieci seniora mogą zlokalizować jego położenie na mapie i skontaktować się z nim.

 

Czytaj także: Nocna i świąteczna opieka lekarska - jak znaleźć otwarte placówki?


Poza tym, że ratuje życie, ma również wbudowany zegarek, jest wodoodporny i wygodny.

 

Opaska bezpieczeństwa dla seniora – ile kosztuje?


Za taką opaskę trzeba zapłacić kilkaset złotych. Najtańsze kosztują już 400 złotych. Czym jednak są te pieniądze w porównaniu do bezpieczeństwa ukochanych rodziców? Urządzenie to jest doskonałe w przypadkach rodzin, gdzie dzieci nie mieszkają już z rodzicami w wieku senioralnym, ale obawiają się o ich zdrowie i życie.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!