Orzechy są pomocne w walce z cukrzycą. Ale nie tylko!

Orzechy są pomocne w walce z cukrzycą. Ale nie tylko!
Drukuj Skomentuj

W poszukiwaniu zdrowia, warto sięgać po sprawdzone, naturalne produkty. Należą do nich orzechy, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie osób starszych.

Jedzenie orzechów to już nie tylko dobry nawyk – to przede wszystkim zdrowy nawyk. Wystarczy sięgać po nie kilka razy w tygodniu, by ochronić organizm przed chorobami i wieloma problemami. Jakimi?

 

Poznaj właściwości innych naturalnych produktów, zobacz:
Cynamon i jego właściwości zdrowotne
Właściwości owocu granatu
Właściwości żeń-szenia dla zdrowia seniora

 

Cukrzyca typu 2


Niedawne badania naukowców wykazały, że orzechy pomagają chronić organizm przed cukrzycą typu. 2. Do powstania tej choroby w dużej mierze przyczynia się proces zapalny, a orzechy pomagają w jego opanowaniu. Specjaliści wykazali, że u osób, które jadły je pięć razy w tygodniu stężenie wskaźników stanu zapalnego było o wiele niższe, niż u osób nie mających ich w swojej diecie.

 

Choroby układu krążenia


Substancje zawarte w orzechach, jak na przykład nienasycone kwasy tłuszczowe oraz sterole roślinne, przyczyniają się do obniżenia cholesterolu oraz tworzenia się zakrzepów we krwi. Należy wspomnieć też o L-arganinie, czyli substancji rozszerzającej naczynia krwionośne, co z kolei obniża ciśnienie i zmniejsza ryzyko wywołania zawału serca.

 

Problemy żołądkowe


Orzechy wykazują właściwości bakteriobójcze, ale nie tylko. Pomagają zniszczyć grzyby, które mogą dostać się do organizmu człowieka, mają również działanie przeciwzapalne i odtruwające. Dlatego warto po nie sięgać zwłaszcza wtedy, kiedy dojdzie do zatrucia pokarmowego czy biegunki. Szczególnie pomocna może okazać się domowa nalewka z zielonych albo wywar z liści.

 

Kłopoty z pamięcią


Aby mózg starzał się wolniej, warto sięgać właśnie po orzechy. Zawierają bowiem polifenole, które  biorą udział w procesie tworzenia nowych komórek mózgowych u dorosłych, a także odsuwają możliwość zapadnięcia na chorobę Alzheimera. Jest to możliwe dzięki wzmacnianiu przez polifenole połączeń przebiegających pomiędzy neuronami. Aby prawidłowo funkcjonować, mózg człowieka potrzebuje witamin, magnezu, kwasu foliowego i innych minerałów – wszystko znajdziemy właśnie w orzechach.

 

Zobacz, jak radzić sobie z problemami z pamięcią, wejdź: 4 sposoby na poprawę pamięci seniora

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe