Oszustwo na kuriera!

Oszustwo na kuriera!
Drukuj Skomentuj

Policja apeluje o rozwagę! Oszuści wysyłają smsy z linkami. Po kliknięciu w link, możesz stracić oszczędności życia!

Oszukana mieszkanka Poznania

 

Jedno z pierwszych oszustw miało miejsce w Poznaniu. Jego ofiarą padła mieszkanka tego miasta. Kobieta otrzymała SMS-a od osoby podszywającej się pod kuriera.

 

-Twoja przesyłka została wstrzymana z powodu nadwagi. Ureguluj należność 1,49 zł, aby ją otrzymać i uniknąć zwrotu do nadawcy – pokazuje treść SMS-a od oszusta Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

 

Poniżej smsa, znajduje się link, za pomocą którego adresat sms miał uregulować należność 1,49 zł. W rzeczywistości sms odsyłał do fałszywej strony banku (łudząco podobnej do strony banku). Tam odbiorca wpisywał swoje dane osobowe, które miały być potem wykorzystane przez oszusta. Tym sposobem, osoba podszywająca się pod kuriera, mogła zdobyć dane do konta ofiary.

 

O fakcie że została okradziona, mieszkanka Poznania, dowiedziała się dopiero rano. Zauważyła bardzo dużo powiadomień, z których wynikało, że ktoś dokonał z jej konta nieautoryzowanych transakcji płatniczych. Straciła w ten sposób blisko 250 tys. złotych.


Policja apeluje o rozwagę!

 

Policja zaleca zachowanie ostrożności. Funkcjonariusze tłumaczą zasady, których należy się trzymać, aby nie paść ofiarą oszustwa. Jeśli przychodzą do nas wiadomości od fałszywych kurierów lub operatorów, należy zweryfikować ich autentyczność. Należy również sprawdzić wiarygodność strony internetowej, do której odsyła nas autor SMS-a i pod żadnym pozorem nie klikać w link, ani nie logować się za jego pośrednictwem na stronie banku. 

Seniorze bądź ostrożny, bo oszuści wymyślają coraz to nowe pomysły, aby wyłudzić od Ciebie pieniądze. Jeśli coś Cię niepokoi, masz wrażenie, że ktoś chce Cię oszukać, nie wahaj się! Od razu dzwoń na policję pod numer 997, lub 112 i dokładnie opisz sytuację, w której się znajdujesz.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!