Dom Seniora Kalinka

Dom Seniora Kalinka
Telefon:
602282450,503902640
Ocena:
3.3
Strona WWW:
www.opiekawdomuseniora.pl

Lokalizacja:

Adres: Patrzyków 87, Patrzyków

Dom Seniora Kalinka

Dom Seniora Kalinka położony jest 40 km na północ od Częstochowy w miejscowości Patrzyków. Otoczony sosnowym lasem tworzy niezwykle uroczy zakątek w krainie wielkiego łuku Warty. Posiada doskonały dojazd. 

 

W tym kameralnym domu przewidzianym na pobyt dla 26 osób - kobiet i mężczyzn wymagających kompleksowej, całodobowej stałej lub okresowej opieki, jak również pomocy z uwagi na starszy wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność. Pensjonariusze przyjmowani są na pobyty długoterminowe, a także pobyty krótkie np. na czas wyjazdu opiekunów lub rekonwalescencję.

 

- Nasi rezydenci zamieszkują w  2- i 3-osobowych pokojach z własnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w wygodne łóżka oraz pozostałe meble dobrane według preferencji

- Przestronny salon jest miejscem gdzie pensjonariusze mogą spędzać czas na wspólnych rozmowach, oglądaniu telewizji, słuchaniu muzyki, czytaniu książek. 

- Do swojej dyspozycji mają także jadalnię.

- Cały budynek pozbawiony jest barier architektonicznych.

- Teren wokół budynku jest utwardzony by umożliwić łatwe poruszanie się również na zewnątrz.

 

Kompleksową opiekę na najwyższym poziomie zapewnia starannie dobrany personel lekarski i pielęgniarski o długoletnim stażu oraz doświadczeniu i umiejętnościach zdobytych w pracy w szpitalach i podobnych placówkach opiekuńczych. Atutem naszego personelu jest ciepłe i serdeczne usposobienie, które w bezpośrednim kontakcie z podopiecznymi daje im wsparcie oraz tworzy tak ważną dla nich rodzinną atmosferę.

 

- Organizujemy imieniny i jubileusze z udziałem rodzin. 

- Dbamy o to, aby każdy mieszkaniec czuł się ważny i potrzebny.

 

Naszym pensjonariuszom zapewniamy: 

- leczenie farmakologiczne, 

- usprawnianie ruchowe, 

- działania fizjoterapeutyczne, 

- masaże, terapię zajęciową, 

- badania diagnostyczne, 

- opiekę duchową

- wizyty lekarza internisty

- lekarze specjaliści przyjeżdżają na konsultacje w zależności od indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych

- codzienna pomoc mieszkańcom  obejmuje zabiegi pielęgnacyjne takie jak mycie, pomoc w toalecie, w spożywaniu posiłków, ubieraniu, dozowanie leków.

-opiekę lekarską i pielęgniarską z systemem przywoławczym.

-posiłki 5 razy dziennie z uwzględnieniem diet.

-możliwość korzystania z sali rehabilitacyjnej na miejscu.

-internet w każdym pokoju

-posługę kapłańską

 

Naszym celem jest stworzenie fizycznego, umysłowego i duchowego komfortu wszystkim pensjonariuszom. Pragniemy zapewnić każdemu poczucie bezpieczeństwa oparte na zaufaniu, szacunku oraz świadomości, że jest się szanowaną i wartościową osobą.

 

Zapraszamy do kontaktu z Nami i zapoznania się z naszą ofertą specjalną.

 

Dom Seniora Kalinka jest wpisany pod numerem PS-III.9420.19.2015 do rejestru Wojewody Łódzkiego placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.