Pakiet Poznań Viva Senior: nowe usługi dla seniorów

Pakiet Poznań Viva Senior: nowe usługi dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Poznań Viva Senior - to pakiet usług dla najstarszych mieszkańców Poznania. Do dotychczasowych świadczeń w najbliższym czasie dojdą m.in.: darmowe sprzątanie nagrobków i transport na terenie cmentarza za złotówkę, pomoc w opiece (tulenie) nad noworodkami w miejskim szpitalu.

Sprzątanie nagrobka

 

Z usługi będą mogli skorzystać seniorzy, którzy skończyli 80 lat i mieszkają samotnie albo z osobą, która jest długotrwale chora lub ma ograniczoną sprawność. Osoba sprzątająca umyje tablicę i płytę nagrobka, zdejmie stare kwiaty i znicze, wypieli chwasty wokół grobu, a w zimie odśnieży grób.

 

Poznańscy seniorzy z usługi do końca roku będą mogli skorzytać tylko raz. Aby skorzystać z pomocy, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Zgłaszający musi podać dane osobowe seniora (imię, nazwisko, wiek i PESEL) i dokładnie miejsce położenia grobu. Jeśli poda też adres mailowy, wówczas dostanie na skrzynkę zdjęcia nagrobka przed i po sprzątaniu.

 

Transposrt po cmentarzu

 

Z transportu będą mogli skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 80 lat oraz poznaniacy, którzy skończyli 60 lat i mają widoczną dysfunkcję narządów ruchu utrudniającą samodzielne przemieszczanie się. Przewóz będzie kosztował 1 zł. Senior zostanie dowieziony spod bramy cmentarza do wskazanego grobu bliskiej osoby. Przewoźnik poczeka na seniora ok. 10 minut, a następnie odwiezie go z powrotem pod bramę. Maksymalny czas usługi to 30 minut.

 

Zgłoszenia należy dokonać, dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt (61 646 33 44).

 

Tulenie noworodków

 

W październiku ruszy też projekt "Senior maluszka tuli". Zakłada on, że poznańscy seniorzy będą przytulać dzieci z oddziału noworodkowego szpitala, by w ten sposób pomóc w opiece.

 

Mikrogranty

 

Już wkrótce poznańscy seniorzy będą mogli zgłaszać się również po mikrogranty. Mają one wspierać aktywność starszych mieszkańców miasta - pochodzące z nich pieniądze pozwolą na zrealizowanie wymyślonych przez seniorów projektów. Warunek jest jeden: projekty te muszą być realizowane na terenie Poznania i dla jego mieszkańców i mieszkanek. 

 

 

Więcej informacji:

www.poznan.pl/mim/info/news/poznan-dla-seniorow-nowe-uslugi,136939.html

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe