Dom Opieki - Rezydencja Antonina

Dom Opieki - Rezydencja Antonina
Telefon:
22888 59 20
Strona WWW:
rezydencja-antonina.pl

Lokalizacja:

Adres: Czajewicza 23A, Piaseczno

Dom Opieki - Rezydencja Antonina

Dom Opieki - Rezydencja Antonina to miejsce, stworzone z myślą o osobach wymagających całodobowej opieki, w tym również z chorobą Alzheimera. Pracujemy według najwyższych standardów jakości.

 

Dla kogo?


Dom opieki w Piasecznie świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ oraz na zasadach komercyjnych, zapewniając pomoc i wsparcie osobom:
    • wymagającym całodobowej opieki i rehabilitacji w chorobach neurologicznych (np. po udarze czy urazie mózgu)
    • mających problem z poruszaniem się (po urazie czy w chorobie układu ruchu)
    • leżącym, z ryzykiem wystąpienia lub wymagającym leczenia odleżyn
    • wymagającym przewlekłej opieki paliatywnej czy będących w stanie wegetatywnym
    • pacjentom po ciężkich incydentach medycznych, wymagających intensywnej opieki (cewnikowanie, tlenoterapia) oraz rehabilitacji
    • pacjentom z tracheostomią oraz z gastrostomią (PEG)

 

Centrum Alzheimera


W drugiej połowie 2020 r. w Domu opieki ANTONINA zostanie uruchomione pierwsze na Mazowszu Centrum Alzheimera Grupy ORPEA - dla osób z demencją i chorobą Alzheimera, gdzie zostanie wdrożony europejski standard opieki i leczenia pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi.

 

Rezydencja ANTONINA to miejsce stworzone z myślą o osobach, które ze względu na wiek lub stan zdrowia potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Dysponujemy 144 miejscami w pokojach 1- i 2-osobowych, zaprojektowanych z myślą o osobach niesamodzielnych, gwarantujące wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Każdy  z pokoi jest wyposażony w najwyższej klasy łóżka medyczne, telewizor oraz łazienkę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowoczesny system komunikacji z personelem gwarantuje szybką reakcję na zgłaszane potrzeby oraz stały nadzór nad pracą zespołu. Zadbaliśmy o czytelny i prosty system identyfikacji pokoi i przestrzeni wspólnych.

Na każdym piętrze znajdują się klimatyzowane pokoje pobytu dziennego (wygodne fotele, sofy, telewizor oraz dystrybutor ciepłej i zimnej wody) z funkcjonalnym zapleczem kuchennym (lodówka, zmywarka, czajnik, kuchenka mikrofalowa).  Na parterze Rezydencji znajduje się biblioteka, salon fryzjerski i gabinet kosmetyczny oraz duża jadalnia. Przygotowaliśmy specjalnie zaaranżowaną przestrzeń z rzutnikiem i profesjonalnym systemem nagłośnienia, by móc wspólnie spędzić czas na oglądaniu ulubionych filmów i seriali.

 

CO NAS WYRÓŻNIA:

 

  • Najwyższe standardy leczenia, pielęgnacji i opieki wypracowane przez 20 lat działalności w opiece długoterminowej w Polsce i ponad 30 lat doświadczenia Grupy ORPEA na świecie.
  • Indywidualny plan dnia dla każdego z mieszkańców.
  • Opieka lekarska przez 6 dni w tygodniu oraz całodobowe wsparcie prywatnego pogotowia medycznego
  • Dbałość o podtrzymywanie więzi z najbliższymi.
  • Od 18 lat współpracujemy z NFZ: jako jednostka należąca do systemu ochrony zdrowia jesteśmy zobowiązani do prowadzenia pełnej dokumentacji medycznej, realizacji i przestrzegania standardów leczenia.
  • Doskonała lokalizacja – znajdujemy się w ścisłym centrum Piaseczna.
  • Nowoczesne zaplecze usprawniające oraz dedykowane sale terapeutyczne.